Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee: Kripto paralar büküldü ama kırılmadı! Artık önü açık!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee: Kripto paralar büküldü ama kırılmadı! Artık önü açık!
Tom Lee: Kripto paralar büküldü ama kırılmadı! Artık önü açık!

© Reuters.  © Reuters.

“Kripto paralar büküldü ama kırılmadı.” Bu sözler elbette kripto paraların yılmaz savunucusu Tom Lee’ye ait. Bitcoin fiyat öngörüleri ile sürekli karşımıza çıkan Lee, üzerine vazife addettiği kripto para savunuculuğuna devam ediyor.

Kripto Paralar Büküldü Ama KırılmadıÇoklarına itici ve fazla hayalperest gelse de Tom Lee kripto para sektörünün geleceğinde büyük ışık görenlerden. İçindeki blockchain aşkı kendisini zaman zaman saçmalamaya götürse de iyimserlik damarından vazgeçmiyor.

15 gün içerisinde Bitcoin fiyatlarının 6.200 dolardan 3.400 dolara düşmesi piyasada tam bir şok etkisi yaptı. Satıcı baskılı piyasa boğalara göz açtırmadı. Uzun vadede yükseliş beklentisi olan Tom Lee gibi analistler bile bu durumu en fazla kısa vadeli bir düşüş olarak tanımladılar.

Düşüşün kısa vadeli olduğuna inanlar bir yana çaylak yatırımcılar için %40 düşüş kıyametten farksızdı. “Bitcoin boğası” lakaplı Tom Lee sene sonu Bitcoin fiyat tahminini ısrarla 15.000 dolarda tutuyor. Kendisi uzun vadede büyük çıkış bekleyenlerden. Son düşüş dalgasını ise geçici olmakla birlikte şu 3 nedene bağlıyor.

İlgili: Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı)

Düşüşün 3 GerekçesiBirincisi; ABD Hisse Senedi ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) ICO’lar hakkında verdiği yaptırım kararı. Bu karar ICO’lara yaptırım uyguladığı gibi aynı konseptteki ABD menşeili tüm projelere ceza kesilmesinin yolu açılmış oldu. Bu da piyasada büyük bir gerginliğe yol açtı

İkincisi; Bitcoin Cash’teki hash savaşları. İki tarafın birbirini tehdit eder şekilde tartışması piyasada kötü etki bıraktığı aşikar. Üçüncüsü ise Dünya’daki geleneksel hisse senedi piyasalarındaki erime. Misal S&P 500 borsası iki ayda %9 düşüş yaşadı. Bu üç önemli gelişme birleşince fiyatlar %40 civarında düşmüş oldu.

Kripto Paralar Büküldü Ama KırılmadıSarsılmaz bir optimist olan Tom Lee tüm resme yukarıdan bakarak şunu söyleyebileceğimizi söyledi: “Kripto paralar büküldü ama kırılmadı.” Bu sözden anlatılmak istenen aslında kripto para piyasalarının en sert fırtınaları bile atlatabilecek güçte olduğu. Misal son yaşanan kriz son derece şiddetli olmasına rağmen yatırımcıları ümitsizliğe sevk etmedi. Kiminle irtibat kursanız bu düşüşün geçici olduğunu söylüyor. Bitcoin’in ileride 100.000 doları kolaylıkla aşacağı neredeyse herkesin ikna olduğu bir konu. Sadece sabretmemiz ve fırsatın bize geçmesini beklememiz gerekiyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee: Kripto paralar büküldü ama kırılmadı! Artık önü açık! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’ten Bitcoin Destekli Sabitkoin Duyurusu! Charlie Lee, halving’ten umudunu kesti: “Litecoin Ağustos ayında düşebilir.” 2019’un En İyi Kripto Projeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ünlü kaldıraçlı Bitcoin ve kripto para borsasından önemli yenilikler Ünlü Milyarder de Libra’ya Karşı Çıkıyor Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır