Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Faruk Eczacıbaşı: Blockchain ve Kripto Paralar Finans Dünyasının Kurallarını Tepetaklak Edecek Potansiyelde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Faruk Eczacıbaşı: Blockchain ve Kripto Paralar Finans Dünyasının Kurallarını Tepetaklak Edecek Potansiyelde
Faruk Eczacıbaşı: Blockchain ve Kripto Paralar Finans Dünyasının Kurallarını Tepetaklak Edecek PotansiyeldeBlockchain Türkiye Platformu’nun 12 Ekim 2018 Cuma günü gerçekleştiği sırada konuşan Faruk Eczacıbaşı, platform, blockchain ve kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.
Eczacıbaşı geçmişinden bahsederek konuya girerken, 40 yıllık yaşam öyküsünün 20, 20 ayrılabileceğinden bahsetti. İlk 20’lik kesimde fazla değişikliğin olmadığı, 3’er 5’er yıllık planlamalar ile ilerlenen bir sanayi dünyasının içinde bulunduğunu söylerken, diğer 20’lik kesiminin özellikle son dönemlerinde ise oldukça hareketli ve değişen bir hayat sürdüğünü söyledi:

“İnternetin ortaya çıkması ya da bilgisayarın çıkması ile buralara geldik. Yıkıcı yaratıcılık olarak Türkçeye çevrilen ‘disruption’ kavramını yaşıyoruz.”

Uber ve Airbnb’nin alışık olduğumuz taksi ve otel kavramını yerle bir ettiğinden bahseden Eczacıbaşı,

“Bundan 10 yıl önce bitcoin çıktı ortaya. Kısa sürede sonra ne olduğunu duyduk. Meşhur Satoshi Nakamoto yeni bir kavram ortaya attı. Herhalde disruption kavramının en güzel örneği blockchain ve bitcoin. Zaman içinde gördük ki bitcoin ve kripto paralar finans dünyasının kurallarını tepetaklak edecek potansiyele sahip. Etti mi? Etmedi belki ama etme tehdidi ile devam ediyor.” dedi.

BKM ile böyle bir adımı atmalarının temel nedeninin Türkiye’nin dünyanın diğer ülkelerinden ne zeka ne de yaratıcılık açısından düşük olmadığı ve bu fırsatı değerlendirecek ortamın yaratıldığında bilinmezliğin getirdiği tehdidin minimuma indirilmiş olacağını söyledi.

Faruk Eczacıbaşı: Blockchain ve Kripto Paralar Finans Dünyasının Kurallarını Tepetaklak Edecek Potansiyelde isimli makale Fatih TAŞDEMİR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Faruk Eczacıbaşı: Blockchain ve Kripto Paralar Finans Dünyasının Kurallarını Tepetaklak Edecek Potansiyelde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pompliano: Ethereum’un En Büyük Özelliği Ağdaki Uygulamalarıdır Binance CEO’su Ethereum’u Hedef Alıyor: “Daha Hızlı ve Daha Ucuzuz!” En Zengin Üçüncü XRP Cüzdanından, 25.000.000 Adetlik XRP Transferi Gerçekleştirildi! DLT İle Hisse Senedi Piyasası Winklevoss Kardeşlerden Uzay Yolculuğu Mark Yusko’nun ”2020” Tahmini Doğru Olabilir Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır