Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland, Bitcoin ile İşlenen Suçlara Karşı Çalışmalar Yürütüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland, Bitcoin ile İşlenen Suçlara Karşı Çalışmalar Yürütüyor
Tayland, Bitcoin ile İşlenen Suçlara Karşı Çalışmalar Yürütüyor

© Reuters.  © Reuters.

Tayland’da kripto paralar ile yapılan yasa dışı suçların kontrolü noktasında önemli bir adım atıldı. Tayland Hükümetinin kara para aklanmasının önlenmesine karşı oluşturduğu ekip, kendi kripto para cüzdanını oluşturarak Bitcoin ve diğer kripto paralar ile işlenen suçları engellemeye çalışacak.

Bangkok’da konuyla ilgili konuşan genel sekreter Withhaya Neetitham, ana amaçlarının kripto paralar ile işlenen suçlarla ilgili yasal boşluktan faydalanmaya çalışan insanları elimine etmek olduğunu belirtirken, Tayland’da yaşanan benzer olaylar da bunu doğruluyor. Ülkede kripto paralar üzerine net bir suç tanımı yapan bir yasa olmadığı için, karşılığında kripto para alınan suçlarda bu paralar, ilgili hesaplarda kalıyor. Örneğin son dönemde bir çocuk pornosu sitesi işleten bir kişi, ödeme olarak Bitcoin almış ancak yakalanmasına rağmen Bitcoin’lerine el konamamıştı. Tayland hükümeti, bu hamlesi ile bunun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Yine Tayland hükümetinin bir yetkilisi de, ülkede kripto paralar ile ilgili işlenen suçların sayısının görece az olduğunu ancak bu sayının artmasını beklediklerini belirtmişti. Konuyla ilgili konuşan Kittayarak, Tayland hükümet yetkililerinin bu suçlar ile mücadele ederken çok zorlandığını ve zorlu süreçler ile karşı karşıya kaldığını belirtmiş ve bu konu ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade etmişti.

Tayland’da son dönemde bu suçların arttığı da ifade ediliyor. Örneğin son olarak geçtiğimiz günlerde bir Fin vatandaşı, Taylandlı dolandırıcılara tam 5 bin 556 Bitcoin kaptırdığını belirtmiş ve bu durumla ile ilgili olarak hükümet yetkilileri soruşturma başlattıklarını açıklamışlardı.

The post Tayland, Bitcoin ile İşlenen Suçlara Karşı Çalışmalar Yürütüyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland, Bitcoin ile İşlenen Suçlara Karşı Çalışmalar Yürütüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON ilk defa, Litecoin ve Stellar’ı geçti ve yükselişini sürdürüyor Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 2018 Yılında İki Katına Çıktı Bitcoin 5% artışla 5.546,2 seviyesinin üzerine çıktı Marcus’tan Libra Konusunda ABD’ye Çin Uyarısı Bitcoin Madenciliği Yapmak Hiç Olmadığı Kadar Zorlaştı Rusya’da Meclis Üyesi: Dijital Ekonomi Alanına Yoğunlaşacağız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır