Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Son Dakika!!! Ripple’ın Yeni Rotası Belli Oldu…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Son Dakika!!! Ripple’ın Yeni Rotası Belli Oldu…
Son Dakika!!! Ripple’ın Yeni Rotası Belli Oldu…

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ın yeni rotası, yeni meyvelerini çok hızlı vermeye başladı. Ripple’ın küresel innovatif altyapı geliştirme sorumlusu Dilip Rao, yaklaşık 200 banka ve finans kurumunun şu anda RIppleNet’te olduğunu kaydetti.

Ripple’ın Yeni Rotası…Ripple, ortalama her altı günde bir, sınır ötesi ödemelerini işlemek için şirketin yazılım çözümlerini kullanan ödeme sağlayıcıları ağına yeni bir müşteri ekliyor.

“Bugüne kadar birçoğu bu dünyanın(kripto) bir aktörü olmak üzere, dünyanın dört bir yanından 200’e yakın finans kurumu ile anlaşma imzaladık. Şu anda Suudi Arabistan’da üç, Kuveyt’te iki, Bahreyn’de bir, Umman’da bir, BAE‘de iki tane bankamız var. Dolayısıyla doğal olarak kripto dünyasında en hızlı büyüyen pazarız. ”

Rao’ya göre, Dubai’de ise ilk ofisini 2018’in sonlarına doğru açacak.

Ripple (XRP) teknolojisinin ilk uygulayıcıları mavi yakalı işçilere ve pratik olmayan Swift gibi geleneksel ödeme platformlarının destek alanlarına yardımcı olabileceğini söylüyor.

“Dünyanın bazı bölgelerinde, örneğin Güney Asya’da, bankalar Swift’i kullanmayı bıraktı bile. Müşterilerini memnun etmek adına hızlı ve ucuz bir şekilde para harcayabilmelerini sağlamak için kendi özel teknolojilerini kurdular. Eğer bir yere bir miktar para göndermek istiyorsanız, bankanın işlem sonunda alacağı ücretlerin ne olduğu konusunda emin olamıyorsunuz. Bu nedenle, alacağınız şey gönderdiğinizden önemli ölçüde daha az olabilir. Mavi yakalı işçiler için para gönderiyorsanız, bu genellikle küçük bir miktar para olan 200 dolar olabilir ve bu tür küçük ödemeler için ücretler %5 ila %10 arasında olabilmektedir. Bu da en hafifinden insanları incitiyor.”

Rao, Ripple teknolojisinin özellikle uluslararası transferlerde küçük miktarlarda para gönderilmesi söz konusu ise kuruş kuruş paranın değerini koruduğu için çok verimli olduğunu ifade etmekte.

“Bu yüzden “daha küçük miktarlarda parayı nasıl taşıyabileceğimiz” sorunsalına kesin çözüm bulunmuş durumda. Bu sayede dijital bir ekonominin temeli atılmış olduğunu varsayabiliriz. Zira tam da şuan birbirleriyle konuşan yapay zekalı makineler olduğunu düşünürsek, Ripple açısından bu her yıl 50 milyar işlem gerçekleştirilebilir demektir. Bu nedenle, bu tarz bir dijital ekonomiyi destekleyebilmek için yeni bir altyapı kümesi oluşturmanın acilen elzem olduğunu düşünüyoruz.”

Ripple ile ilgili ayrıca Son Dakika haberi için tıklayınız…

Ripple Hakkında Daha Fazla Habere Ulaşmak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Son Dakika!!! Ripple’ın Yeni Rotası Belli Oldu… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı” Bitcoin Fiyatı Bu Grafiğe Göre 730 Dolara Dek Gerileyebilir Sıcak Gelişme: Beklenen Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi Brian Kelly: CFTC’nin Ethereum açıklaması çok büyük olay 4 Milyar Dolarlık Dev Bitcoin Davasında Yeni Gelişme CBOE-VanEck Bitcoin ETF Başvurusu İçin Geri Sayım Bugün Başlıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır