Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Silikon Vadisi Mühendisleri, Blockchain Firmaları İçin Teknoloji Devlerini Bırakıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Silikon Vadisi Mühendisleri, Blockchain Firmaları İçin Teknoloji Devlerini Bırakıyor
Silikon Vadisi Mühendisleri, Blockchain Firmaları İçin Teknoloji Devlerini Bırakıyor



Bir çok Silikon Vadisi yazılım mühendisi, Facebook (NASDAQ:FB) veya Google gibi teknoloji devi firmalarını bırakıp, Blockchain alanına geçiş yapmaya başladı.

Daha İyi Bir Gelecek Arayışı
Apple (NASDAQ:AAPL), Google (NASDAQ:GOOGL) veya Facebook gibi sektörün en iyi firmalarından birisinde herhangi bir alanda işe sahip olmak, belki de 5 yıl önce bir çok yazılım mühendisinin hayallerinden birisiydi. Ancak, yeni teknolojilerin ve yeni gelişmelerin ortaya çıkması ile, değişmeyen tek şeyin değişim olduğu gerçeği yine ortaya çıktı ve söz konusu mühendisler artık Blockchain veya kripto para alanına geçiş yapmaya başladı.

Forbes tarafından yayınlanan bir yazıda, bu Ağustos ayında 28 yaşına girmiş olan yazılım mühendisi Maximilian Wang, kendi hikayesini paylaştı. Wang sosyal meya devi Facebook‘taki işini, kendi kripto para borsası Bgogo‘yu kurmak için terk etmiş. Şu an da kurduğu blockchain startup firmasının CEO’su olarak görev yapıyor.

Geçiş süreci hakkında konuşan Wang, şunları ifade etti:

”Biliyorsunuz ki mühendisler oldukça basittir: bize bir görev verirsiniz, biz de buna çözüm buluruz ve bütün vaktimizi bunun üzerinde harcarız. Dışarıdaki dünyanın nasıl gözüktüğünü veya nasıl para kazanılacağını görmek, bu bakış açısından bakıldığında oldukça zor.”

2017 yılının başlarında Blockchain teknolojisini keşfeden Wang, gün içinde Facebook için çalışırken, geceleri durmadan whitepaper okumaya başlamış. Kendisi iş arkadaşlarına blockchain hakkında bilgiler verirken, diğerleri onu hiç dikkate bile almamış ancak 2018 yılının başında herkes birden blockchain ve kripto paralar hakkında konuşmaya başlamış.

Sadece bir mühendis olmaktan, yeni firmada CEO olmaya kadar yükselen Wang, değişimden oldukça memnun olan Silikon Vadisi mühendislerinden sadece bir tanesi ve Wang’a göre 2019 yılında bu değişim çok daha büyük bir ivme yakalayacak.

Silikon Vadisi Mühendisleri, Blockchain Firmaları İçin Teknoloji Devlerini Bırakıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Silikon Vadisi Mühendisleri, Blockchain Firmaları İçin Teknoloji Devlerini Bırakıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi Circle CEO’suna Göre Bitcoin Her Zaman Büyümeye Devam Edecek CFTC: Kurumsal Yatırımcının Vadelilere Olan İlgisi Azaldı Brezilya Tabanlı Süpermarket Zinciri Oasis, Kripto Para Ödemesi Kabul Etmeye Başladı! Coinbase CEO’su: QuadrigaCX Kripto Para Borsası ‘Büyük İhtimalle’ Exit Scam Planlamadı Binance Coin Yeni Bir Rekor Kırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır