Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun Yaptı
Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun YaptıBitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı düşse de, sektörle ilgili dolandırıcılıklar bir türlü azalmıyor ve her zaman artarak devam ediyor. Sektör konusunda yeni olmasına rağmen güçlü adımlarla ilerleyen Singapur‘lu yatırımcılar, son dönemlerde yatırımcı çekmek için piyasaya sürülen sahte projelerin kurbanı oldu. Eylül ve Kasım ayları arasında dolandırıcılık ve sahtekarlık ile elde edilen – resmi kayıtlara göre – miktar ise, 78.000 dolar civarında.

Straits Times isimli kaynağın aktardığı habere göre, söz konusu dolandırıcılıklar özellikle Singapur’lu yatırımcıları hedef almak için, ülkede ünlü olan isimleri kullanmakta ve bunları sanki kendileri ile reklam anlaşması yapmış ve kendi projelerini destekliyor gibi göstermekte.

Yerel Yetkililerin Endişesi Artıyor
Konu hakkında Straits Times kaynağına açıklama yapan yerel polis kuvvetleri, dolandırıcılığın temel yönteminin, güçlü bir kanıt olmadan yüksek kazançlar vaat eden projelerin online reklam materyallerinden oluştuğunu ifade etti. Söz konusu reklam materyali genellikle Singapur içerisinde belirli bir üne sahip kişileri ve ünlüleri kullanmakta ki bunların bir çoğundan o kişilerin hiçbir haberi yok.

Geçtiğimiz Eylül ayında Singapur Merkez Bankası‘nın başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tharman Shanmugaratnam da, söz konusu yöntemlere alet edilmiş ve kendisinin haberi olmadan bir Bitcoin yatırımının reklamında yer almıştı.

Bunun yanı sıra ABD içerisinde SEC de, menkul kıymet statüsüne giren ICO projelerinin reklamını yapıp, bunun reklam olduğunu bildirmeyen ünlülere karşı sert bir eyleme girişti ve daha geçtiğimiz günlerde Floyd Mayweather ile DJ Khaled‘e ceza kesti.

Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dolandırıcıları Singapur’da 78.000 Dolarlık Vurgun Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Tenisçi Serena Williams’dan Coinbase’e Yatırım XRP 2% düşüşle 0,29927 seviyesinin altına geriledi Google Play Üzerindeki Sahte MetaMask Uygulaması, Platformdan Kaldırıldı! Ünlü Analist: Bitcoin İçin Önümüzde Çok Daha Büyük Bir Engel Var Coinbase’ten 11. yıla özel dikkat çeken Bitcoin raporu Roger Ver ”Bir Sahilde Martini İçmek Yerine” Neden Blockchain Sektöründe Olduğunu Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır