Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sektör adına önemli gelişme, Google kripto sektörünü boş bırakmıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sektör adına önemli gelişme, Google kripto sektörünü boş bırakmıyor
Sektör adına önemli gelişme, Google kripto sektörünü boş bırakmıyor

© Reuters.  © Reuters.

Dolandırıcılar Google (NASDAQ:GOOGL) kripto uygulamalarını da rahat bırakmıyor. Android pazarındaki sahte kripto para uygulamalarını temizlemeye yönelik girişimlere rağmen savaş henüz kazanılmış değil.

Siber güvenlik araştırmacısı Lukas Stefanko yakın zaman önce Google Store’da .4 sahte uygulama ile karşılaştı. Bunlar Ethereum cüzdanı MetaMask, Tether ve NEO kripto para cüzdanlarını taklit ediyorlardı. Stefanko’ya göre uygulamalar Android’de haftalardır vardı ve yüzlerce kez indirilmişti. Rapor edilir edilmez bu uygulamalar Google Play Store’dan uzaklaştırıldı.

‘phishing’ araştırmasıStefanko Metamask uygulamasını kullanıcıların cüzdan şifrelerini ve özel anahtarlarını ele geçirmeye çalışan bir phishing uygulaması olarak tanımladı. Diğerleri ise kullanıcılarla dalga geçme amaçlı kurulmuştu ve indirildiğinde sanki bir kamusal adres izlenimi veriyordu.

Stefanko’ya göre sahte cüzdanlar çok az ya da hiç şifreleme gerektirmeyen uygulama yapıcı servisler kullanılarak oluşturuldu. Araştırmacı, böyle düşük bariyerli girişlerle bu tür kötü niyetli girişimlerin gittikçe artacağı konusunda uyarıda bulundu. Stefanko bloğuna şunları yazdı:

“Bunun anlamı: Bitcoin fiyatları yükselerek ön sayfalara çıkmaya başladığında basit ama etkili kötü uygulamalar oluşturulup kripto cüzdanları taklit ederek kişisel bilgiler çalınabilinir.”

Chrome Web StoreOnline arama devi, Play Store’daki bu uygulamalar dışında, benzeri sorunları Chrome’da da yaşadı. Geçen ayın başlarında kripto madenciliği yeteneklerine sahipmiş gibi duran yazılım uzantılarını engellediğini duyurdu.

Bundan önce Chrome Web Store geliştiricilerin yalnızca, bu tür uygulamaların kabulü için bir kripto madenciliği olduğu konusunda kullanıcıları bilgilendirmesini istiyordu. Ancak bu, geliştiriciler tarafından büyük oranda göz ardı edildi. Google bu yılın başlarında kripto madenciliği senaryosu içeren tüm uzantıların %90’ının kurulum yönergelerine uygun davranmadığını belirledi.

Bunun açığa çıkarıldığı esnada hoşa gitmeyen bu tür uygulamaları belirlemek için ‘makine öğrenimi’ yardımı alındığını Google şöyle duyurdu:

“Biz yakın zaman önce uzantı güvenliğini iyileştirecek çok sayıda adımlar atmaya başladık. Bunlar işlem dışı çerçevelerin başlatılması, in-line kurulumların kaldırılması ve makine öğrenimi yoluyla kötü uzantıların belirlenerek bloke edilmesi yönündeki yeteneklerimizin ciddi derecede ilerlemesi olarak sayılabilir.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sektör adına önemli gelişme, Google kripto sektörünü boş bırakmıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Hafif Bir Yükseliş Yaşadı – BTC 3.500 Doları Aştı Pennsylvania: Kripto Para Borsalarının Lisansa İhtiyaçları Yok Ripple yatırımcılarını üzecek açıklama: Alır almaz satıyoruz Bitcoin Kâhini SFOX’tan Haziran ayı BTC tahmini Grayscale Kripto Para Fonu 2018 Yılında Yatırımcılardan 400 Milyon Dolar Topladı! Kötü niyetli bir geliştirici nedeniyle sayısız Bitcoin cüzdanı tehlike altında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır