Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Yetkilisi: ICO Piyasasını Temizlemek İçin Uluslararası İşbirliği Yapılmalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Yetkilisi: ICO Piyasasını Temizlemek İçin Uluslararası İşbirliği Yapılmalı
SEC Yetkilisi: ICO Piyasasını Temizlemek İçin Uluslararası İşbirliği YapılmalıABD’deki SEC‘in yetkili isimlerinden Steven Peikin, ICO sektöründeki zorluklarla mücadele etmek için uluslararası bir işbirliği sağlanması gerektiğine inanıyor.

Peikin’den ICO Yorumu

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yürütme dairesinde görev alan Steven Peikin, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta ICO’lar hakında konuştu.

ICO piyasasının Dünya geneline yayıldığını ve piyasada oldukça ciddi sorunlar olduğunu belirten Peikin, piyasadaki bu sorunları çözebilmek için diğer ülkelerle işbirliği yapılmasını öneriyor:

“ICO’ların merkezleri çoğu zaman ABD’den başka bir ülke oluyor. Bu ICO’ları soruşturmak ve yeri geldiğinde bu ICO’lar hakkında yaptırım kararı alabilmek için uluslararası işbirliği yapmak çok önemli.”

ICO Piyasası Uçuşta

ICO piyasası bundan birkaç yıl öncesine kadar oldukça küçüktü. Bu piyasaya geçtiğimiz yılın sonlarına doğru büyük bir atılım yaptı.

Peikin, ICO piyasasının oldukça kısa bir süre içerisinde büyük bir rol oynamaya başladığını belirtiyor.

ICO piyasasında 2016 yılında toplam 100 milyon dolardan az yatırım alındı. Bu sayı 2018’e gelindiğinde 22 milyar doları aştı.

Peikin, böylesi büyük bir artış yaşayan ICO piyasasının ve Blockchain sektörünün yatırımcılar için oldukça cazip olduğunu belirtiyor. Ancak Peikin ICO piyasasında çok ciddi tehlikelerle karşılaşılabileceğini hatırlatarak yatırımcıları uyarmayı ihmal etmiyor.

Bazı ICO’ların düpedüz dolandırıcılık amacıyla düzenlendiğini söyleyen Peikin, bu amaçla düzenlenmeyen ICO’ların dahi büyük riskler barındırabildiğini belirtiyor. Peikin’e göre ICO projeleri bazen gerekli evrakları hazırlayamıyor, düzgün bir ürüne veya iş modeline sahip olmuyor, olası bir hack saldırısına karşı yeteri kadar korunaklı olmuyor.

Tüm bunların yatırımcıların için sorun teşkil ettiğini düşünen Peikin, bu sorunları çözebilmek için diğer ülkelerle de işbirliği yapılması gerektiğini düşünüyor.

SEC Yetkilisi: ICO Piyasasını Temizlemek İçin Uluslararası İşbirliği Yapılmalı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Yetkilisi: ICO Piyasasını Temizlemek İçin Uluslararası İşbirliği Yapılmalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Komşusundan Turizmde Bitcoin Adımı Rusya Bitcoin Alacak mı? Yetkiliden Açıklama Geldi Bitcoin 4.000 Dolar Seviyesini Her An Görebilir Sıcak Cüzdanlar, Soğuk Cüzdanlar ve Kağıt Cüzdanlar Nedir? Bitcoin balinaları rahatsız: Bitcoin’in yüzde 60’ı harekete geçti, peki bu neyin göstergesi? Brian Kelly: Bitcoin’i Tepeden Almayın, Şimdi Alın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır