Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO’lar Türkiye’nin Gündemine Girdi! Yakın Zamanda Ulusal bir ICO Projesi Görecek Miyiz?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO’lar Türkiye’nin Gündemine Girdi! Yakın Zamanda Ulusal bir ICO Projesi Görecek Miyiz?
ICO’lar Türkiye’nin Gündemine Girdi! Yakın Zamanda Ulusal bir ICO Projesi Görecek Miyiz?

2/2


2/2


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Yeni Ekonomik Program veya eski adıyla Orta Vadeli Planı açıkladı. Temel olarak Dengelenme, Disiplin ve Değişim sütunlarına odaklı yeni program, 5 temel sektör üzerine kurgulandı.

Albayrak’ın söz konusu açıklamalarda ”2018 büyüme hedefi yüzde 3,8, 2019’da 2,3 2021’de ise büyümede yüzde 5’i yakalayacağız” vurgusunu yaptı. Bakan 2020 yılında %3.5, 2021 yılında %5 oranında büyüme hedeflediklerini vurguladı ve 2020 yılının sonunda ise enflasyonun tekrardan tek haneli rakamlara çekileceğini planladıklarını aktardı.

Cari açık konusuna da değinen bakan, Cari açığın GSYH’ye oranının 2019 tarihinde %3,3, 2020 tarihinde %2,7, 2021 tarihinde ise 2,6 olacağını öngörmekte.

Bunun yanı sıra bakanın açıkladı yeni ekonomi programında yer alan ICO vurgusu da dikkat çeken başka bir unsur oldu.

”Dijital dönüşüm teşvik edilerek yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemleri yaygınlaştırılacaktır”

Özellikle yeni kabineden sonra, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘tan tutun da, Sanayi Bakanı Mustafa Varank‘a kadar bir çok önemli ise blockchain ve kripto para alanına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili en üst düzey kurumlardan birisi olan Hazine ve Maliye Bakanlığından böyle bir güzel haber gelmesi de, gelecekte ulusal bir ICO projesi görebileceğimiz anlamına gelmekte. Gerekli düzenlemeler ve yasal dayanaklar sağlandığında, söz konusu projenin yapılması ve ülke için ciddi fayda sağlaması içten bile değil.


İlgili haber:
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıklama Yaptı: Blockchain Milli Eğitim Bakanlığı Sisteminde Mi Kullanılacak?

ICO’lar Türkiye’nin Gündemine Girdi! Yakın Zamanda Ulusal bir ICO Projesi Görecek Miyiz? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO’lar Türkiye’nin Gündemine Girdi! Yakın Zamanda Ulusal bir ICO Projesi Görecek Miyiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Avrupa Merkez Bankası’nın politikası, Bitcoin’e roket yakıtı olacak” Bitcoin 6.077 Dolar Oldu Dikkat!!! Justin Sun Tron TRX Fiyatı İle Oynamaya Tekrar Başladı Çinli Bitcoin Madencileri Halving Öncesi Ellerindeki Donanım Sayısını Arttırmaya Başladı! Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor Yayınladı Bitcoin’i Yasaklayan Bankanın Çalışanlarından Dolandırıcılık Skandalı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır