Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Borsa Kraken’e Yönelik Güvenlik Açığı ve Hizmetlerini Durduruyor İddiasına Yanıt Geldi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Borsa Kraken’e Yönelik Güvenlik Açığı ve Hizmetlerini Durduruyor İddiasına Yanıt Geldi!
Ünlü Borsa Kraken’e Yönelik Güvenlik Açığı ve Hizmetlerini Durduruyor İddiasına Yanıt Geldi!

© Reuters.  © Reuters.

Son dönemde dünyanın lider kripto para borsalarından Kraken’in Kanada içerisindeki şubelerini kapattığı yönündeki haberler bir hayli çoğalmıştı.

Bir Reddit kullanıcısı göre, San-Francisco merkezli borsanın, ”60 Highfield park drive” bölgesindeki temel olarak müşteri destek olarak hizmet veren ofisini kapatacağını iddia etmişti. Söz konusu şube yüzlerce kişiye iş sağladığı için, haberin yayılması sonrası küçük çapta bir kriz ortamı oluştu.

Reddit gönderisi iyice popüler oldu ve borsa hakkındaki iddialar arttı. Kullanıcılar şu sıralar Kraken içerisinde bir güvenlik açığı olduğunu ve büyük bir kargaşa oluştuğunu öne sürdü.

”Şu an orada büyük bir kargaşa var ve özel güvenlik görevlileri insanlara gönüllü istifa formlarını imzlattıktan sonra dışarıya kadar onlara eşlik ediyor.”

Konuya yakın olduğu izlenimi veren başka bir kullanıcı ise, firmanın 10 AM saatinde çalışanlarla zorunlu bir toplantı yaptığını ve ve hizmetlerini sona erdireceğini belirttiğini aktardı.


Daha sonra başka bir kullanıcı söz konusu güvenlik açığının, sosyal medya üzerinde şube adresinin paylaşılmasından dolayı oluştuğunu belirtti. Dedikoduların iyice artması ve olayın Twitter’a sıçraması üzerine Kraken yetkilileri Twitter üzerinden açıklama yaptı ve iddiaları yalanladı.

” 1) Biz %100 Güvenliyiz (Kraken borsa endüstrisinde güvenlik konusunda lider olmaya devam ediyor) ve herhangi bir güvenlik açığı oluşmadı.

2) Herhangi bir spesifik yerde hizmetlerimizi durdurmuyoruz.”

The post Ünlü Borsa Kraken’e Yönelik Güvenlik Açığı ve Hizmetlerini Durduruyor İddiasına Yanıt Geldi! appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Borsa Kraken’e Yönelik Güvenlik Açığı ve Hizmetlerini Durduruyor İddiasına Yanıt Geldi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacağına dair bir ima İran Merkez Bankası, Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir! Yenilenebilir Enerjiyle Bitcoin Madencilik Maliyetlerini %75 Düşürdü Guinness Dünya Rekoru kırıldı: En büyük Bitcoin ödemesi gerçekleşti United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’ Ray Dalio’nun 2008 benzeri ekonomik kriz uyarısı Bitcoin yatırımcılarının görüşleriyle örtüşüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır