Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar
Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar

2/2


2/2


Japonya‘daki kripto para borsalarından Zaif bundan birkaç gün önce bir hack saldırısına uğramıştı. Ülkedeki yetkililer, yaşanan saldırı sonrasında hemen harekete geçtiler ve soruşturmalara başladılar. Japonya’nın maliye bakanı olan Taro Aso da konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Soruşturma Başlatıldı

Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), ‘yasal olarak düzenlenmiş’ borsalardan Zaif hack saldırısına uğradıktan sonra soruşturmalara başladı.

Bundan birkaç gün önce yaptığımız haberde Zaif adlı borsanın yaşadığı hack saldırısıyla ilgili detayları paylaşmıştık. Borsadan en az 5,966 adet Bitcoin çalındığı, toplam zararın 60 milyon dolar civarında olduğu düşünülüyor.


İlgili haber:
Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek

Mainichi Shimbun gibi kaynaklara göre FSA, Zaif’in hack saldırısına ilişkin bir duyuru yapar yapmaz harekete geçti:

“FSA, duyurunun yapıldığı gün durumu doğrulamak için şirketin Osaka’daki ziyaretini teftiş etti.”

Ülkenin maliye bakanı olan Taro Aso, 21 Eylül’de bir basın duyurusu yaptı ve konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dijital para borsası olarak hizmet veren Tech Bureau’dan yasa dışı şekilde 6.7 milyar yen değerinde dijital paranın sızdırılmış olması büyük bir üzüntü kaynağı. Şirketin sisteminde ve yönetim modelinde bazı sorunlar var. Durumun ne olduğu çözecek ve müşterileri korumak için gerekli önlemleri alacağız.”

Zaif’in hack saldırısına uğramasından sonra Japonya’daki diğer kripto para borsalarından bazı açıklamalar geldi. Borsalar çoğunlukla kendi güvenlik düzeylerini ve sistemlerini açıklayan açıklamalar yayınladılar. Bitflyer, Zaif’in duyurusunun ardından “kendi varlık yönetim sistemlerini denetlediğini ve sıra dışı bir faaliyetle karşılaşmadığını” belirtti.

Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Balinalarının Son 2 Aylık Hareketleri ‘Şüphe’ Uyandırıyor! Londra merkezli kripto para borsası yanlışlıkla Bitcoin Cash dağıttı BIS’ten Devlet Destekli Kripto Paralara İlişkin Kapsamlı Rapor Kripto Para Birimleri İçin Sigorta, Bir Çok Sorunu Çözebilir Bitcoin madencilik şirketi, on milyonlarca dolar borçla birlikte battı Bitstamp, Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Spekülatif Düşüşten Sonra Soruşturma Başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır