Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti
SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti

2/2


2/2


ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), CoinAlpha Advisors LLC adlı şirketin faaliyetlerini durdurma kararı aldı ve şirkete 50 bin dolarlık para cezası kesti.

ABD’nin Delaware Eyaleti’ne bağlı olan CoinAlpha Advisors LLC, CoinAlpha Falcon LP adlı şirketin fon yönetimini üstlenmesi amacıyla 2017 yılında kuruldu.

Temmuz 2017’de kurulan bu şirket Mayıs 2018’e gelindiğinde beş farklı eyaletteki 22 farklı yatırımcıdan 600 bin dolardan fazla yatırım topladı.

SEC, kısa süre içerisinde büyümeyi başaran bu şirketi takibe alarak değerlendirmeler yapmaya başladı.

CoinAlpha 3 Kasım 2017’de SEC ile iletişime geçerek menkul kıymet satışından muaf olduğuna dair bir dilekçe sundu ancak şirketin SEC’te herhangi bir kaydı bulunmuyordu. Şirket dolayısıyla “kaydı olmadığı halde eyaletler arası ticaret yapan şirketlerin” menkul kıymet satışı yapmasını yasaklayan yasayı ihlal etmiş oldu.

CoinAlpha, SEC ile irtibata geçtikten kısa bir süre sonra sunduğu hizmetleri askıya aldı ve kendi içinde bir değerlendirme sürecine gitti. Şirket ayrıca o ana dek topladığı tüm ücretleri iade etti ve gelecekteki haklarından feragat etti.

Nitekim SEC şirkete ceza kesme kararı aldı ve CoinAlpha Advisors önümüzdeki birkaç gün içerisinde 50 bin dolarlık para cezası ödemek zorunda.

Dün paylaştığımız haberde SEC’in VanEck ETF’siyle ilgili aldığı erteleme kararını paylaştık. VanEck ve SolidX, 6 Haziran’da bir ETF başvurusunda bulundular ancak SEC bu başvurunun değerlendirme sürecini erteleme kararı aldı.


İlgili haber:
SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat

Başvuru hakkındaki kararını 27 Şubat 2019’a kadar erteleyen SEC, ne gibi bir değerlendirme yapacak göreceğiz.

SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Bir Dijital Varlık Fonunun Faaliyetlerini Durdurdu, Para Cezası Kesti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pantera Capital Üçüncü Kripto Para Fonu İçin Şimdiden 125 Milyon Dolar Topladı! Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı! Bitcoin’in mucidi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı listeye girdi Binance CEO’su Changpeng Zhao: Donald Trump Bitcoin Alabilir Ethereum 18% düşüşle 149,68 seviyesinin altına geriledi Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır