Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bulgar Yetkililer 3 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu Yaptığı Düşünülen Şüphelileri Tutukladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bulgar Yetkililer 3 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu Yaptığı Düşünülen Şüphelileri Tutukladı
Bulgar Yetkililer 3 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu Yaptığı Düşünülen Şüphelileri TutukladıBulgaristan ne yazık ki yasa dışı işlemler için kripto para birimlerinin çok sık kullanıldığı ülkelerden birisi olmaya devam ediyor. Suç baronları ve mafyaları ile tanınan Bulgaristan, yaptığı yasa dışı işlemleri gizlemek için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimi kullanan suçlular ile son dönemlerde çok fazla anılmaya başladı ve yeni bir olay bunların tuzu biberi oldu.

Üç Bulgar Kripto Vurgunu İddiasıyla Tutuklandı

Bulgar yetkililer toplamda 3 milyon dolarlık kripto para hırsızlığı yaptığı düşünülen üç şüpheliyi yakaladı. Reuters‘in aktardığı habere göre, polis 3 milyon dolarlık kripto para birimine, şüphelilerin siber hırsızlık yapmak için kullandığı bilgisayarlara ve yine aynı kişilerin yaptıkları dolandırıcılığın bir parçası olan gerçek ve sahte isimlerini bulunduran bir dizi dizüstü bilgisayar ele geçirdi.

Soruşturma ilerledikçe, şüphelilerin oldukça gelişmiş ve ”hırsızlık için özel yazılımlar ve yenilikçi metotlar” kullandığı tespit edildi.

Bulgaristan Hükümeti Kripto Para Birimlerini Her Geçen Gün Arttırıyor
Yeni ele geçirilen 3 milyon dolarlık kripto para birimleri, ülkenin bu şekilde ele geçiren kripto para birimi stoklarına eklenebilir. 2017 yılının ortalarında yine Bulgar yetkililer tarafından yapılan bir dizi operasyon sonucu, toplam 213.000 BTC ele geçirilmişti. Sonuç olarak Bulgaristan hükümeti şu sıralar en büyük Bitcoin stoklarndan birisine sahip ve sadece Bitcoin’in gerçek yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun hükümetten daha fazla BTC’ye sahip olduğu iddia edilmekte.

ABD hükümeti de özellikle Silk Road sitesinin kapatılmasından elde edilen BTC’lerle ciddi bir BTC miktarına sahip olmuş olsa da, genellikle bunların hepsini açık arttırma yolu ile satmayı tercih etmişti.

Bulgar Yetkililer 3 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu Yaptığı Düşünülen Şüphelileri Tutukladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bulgar Yetkililer 3 Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu Yaptığı Düşünülen Şüphelileri Tutukladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Max Keiser: “Kırılgan hisse piyasaları Bitcoin’i 25.000 dolara taşıyabilir” SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen Göstermeli 7 Mart Ripple analizi: XRP için güzel günler geride mi kaldı? Bitcoin 5% artışla 10.018,2 seviyesinin üzerine çıktı Olta takımına saklanan 60 milyon dolarlık Bitcoin çöpe gitti Ripple kripto dünyasının ihtiyaç duyduğu köprü mü?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır