Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü

© Reuters.  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü© Reuters. Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Apple CEO’su Tim Cook’un ICDPPC 2018 konuşmasından bazı parçaları altıntılayarak bir yorumda bulundu. Apple’ı takdir eden Buterin, gizlilik konularına değindi…

Şirketlerin iş modellerinin, veri toplanması ve analizi etrafında inşa edildiği bir zamanda dijital güvenliğe yönelik en büyük tehditlerden biri veri sızıntılarıdır. Apple CEO’su Tim Cook, ICDPPC 2018 etkinliğinde geçirdiği süre boyunca kapsamlı bir şekilde konuştu. Apple’ın gizlilik konusundaki taahhüdünü alkışlayan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin konuşmadan bazı parçaları paylaştı.

Apple’ın Gizlilik Üzerindeki Durumu

Cook, Twitter’da “gizlilik temel bir insan hakkı” olduğunu yazdı. GDPR’nin herkesin bunu yapmasının yolunu gösterdiğini söyledi. Şirketlerin, müşteri verilerini sektör dışı bırakması gerektiğini ve ilk etapta kullanıcı verilerini toplamayacağını belirtti. Kullanıcılar, verilerinin toplandığını iyi bilmeli ve her zaman, veri toplamanın arkasındaki nedenlerden haberdar olmalı.

Cook, tehdidi sonuçlandırmak için şunları söyledi;

“Teknoloji harika şeyler yapabilir. Ama harika şeyler yapmak istemiyor. Hiçbir şey istemiyor. Bu kısım hepimizi kapsıyor. Teknolojinin iyi olma potansiyeli konusunda iyimseriz ama bunun tek başına olmayacağını biliyoruz. ”

Buterin Apple’ı Alkışladı

Vitalik Buterin, daha önce yıllar boyunca gizlilik ile çok fazla ilgilendiğini belirtti. Uzun bir Reddit makalesinde, gizlilik hakkındaki görüşlerini anlattı. İnsanların umursamadan “kendi mutluluğunu optimize etmek” için özgür olmaları gerektiğini söyledi.

Rus-Kanadalı geliştirici, Apple’ın gizlilik konusundaki taahhüdünü anlatıyor. Bazı kullanıcılar, Apple’ın gizlilik yemini, şirketin rakipleri için sorun yaratabilecek politikalarını ve lobi faaliyetlerini güçlendirdiği için aslında bir duman perdesi olduğunu belirtti.

Ancak, Twitter genelinde, bazı kullanıcılar Apple’ın Çin’deki şüpheli gizlilik uygulamalarına işaret etti. Facebook’un eski güvenlik sorumlusu kısa süre önce şirketi VPN ve ERE mesajlaşma uygulamalarını kısıtladığı için eleştirmişti. Şirket böylece PRC kontrollü ortak bir girişime geçti.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung SDS Blockchain’i Hızlandırmanın Yolunu Buldu CME Bitcoin vadelilerinde oluşan “gap” Bitcoin’de manipülasyon endişelerine yol açıyor Bitcoin artık olumsuz gelişmelerden etkilenmiyor: Boğalar kazandı Blockchain Tabanlı Tarayıcı Brave, Özel Cheddar İçeriklerine Ücretsiz Giriş Sunacak! BitMEX CEO’su Arthur Hayes: Bitcoin 2019 Sonunda 10 Bin Dolar Ünlü Finans Figürüne Göre Bitcoin Ralliye Hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır