Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit Ne Kadar Güvenli? Kapsamlı Analiz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit Ne Kadar Güvenli? Kapsamlı Analiz
Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit Ne Kadar Güvenli? Kapsamlı Analiz


Rus menşeli kripto para borsası YoBit güvenli mi? YoBit, bir grup Rus geliştirici tarafından 2015 yılında kurulan bir kripto borsasıdır. Platform, şu anda Panama City’de ayrılmış bir alan ile San Francisco’da faaliyet gösterdiğini belirtmektedir.

Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBitİyi ÜcretlerRus menşeli kripto para borsası YoBit‘teki işlem ücretleri işlem gören varlığa bağlıdır. Ancak şirket %0,20’yi aşmadığını belirtmektedir. Bu, diğer borsalar tarafından sunulan ortalama ile uyumludur.

Fiat para birimleriYoBit, Rusya dışında yaygın olmayan ödeme yöntemleri aracılığıyla fiat para birimlerini kabul etmektedir.

Geniş altkoin seçeneğiYoBit‘te desteklenen birçok kripto para var. Toplam kripto para sayısı 250’nin üzerine ulaştı. Ana ticaret çiftleri BTC, ETH, DOGE, ZCash ve DASH ile oluşturuluyor.

İyi arayüzYoBit’in platformu, grafikler hariç temiz ve iyi organize edilmiş görünüyor. Bu da yeni kullanıcılar için faydalı bir özellik.

GüvenlikPlatform, kullanıcılarının hesaplarını korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama prosedürü kullanıyor. Web sitesi HTTPS ile şifrelenmiştir.

DezavantajlarıÇekme ücretleriYoBit tarafından uygulanan çekme ücretlerinin hem fiat hem de kripto para transferlerine uygulanması alışılmış değildir. Bu kullanıcılar açısından çok hoş değildir.

KaldıraçKaldıraçlı işlemler borsada mevcut değildir.

GrafiklerPlatformunun geri kalan kısmı kusursuz ve temiz görünüyor. Fakat, grafikler sadece finansal piyasa ile güncelleniyor.

Kötü müşteri desteğiÇoğu borsa müşterilerine canlı konuşma seçeneği sunarken, YoBit sadece e-posta desteğine ve erişim için Twitter hesabına sahip. İstekler bilet sistemi üzerinden yapılır. Kullanıcılar web sitesinden yanıt almak için bir ay veya daha fazla beklediklerini bildirmişlerdir.

Dil desteğiŞu anda site yalnızca üç dili desteklemektedir: Çince, İngilizce ve Rusça. Bu, yukarıda sözü edilen dillerden birini bilmeyen diğer bölgelerden yatırımcılar için dezavantajlıdır.

Zar oyunuSitede, zar oyunu ve bir yatırım kutusu seçeneği bulunmaktadır. Zar oyununun gerçekte nasıl çalıştığına dair bir açıklama bulunmuyor.

YoBit SorunlarıRus menşeli kripto para borsası YoBit, faaliyet gösterdikleri yer veya projenin ekip üyeleriyle ilgili herhangi bir bilgi sunmamaktadır. Web sitelerinin bazı bölümlerinden, borsanın Rusya’da kurulmuş olduğu tahmin ediliyor. Fakat Rusya’da kurulduklarına dair kesin bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca, işlem ücretlerini görebilmek için platformda bir hesap açmanız gerekmektedir. Bu, platformu güvenilmez yapan başka bir faktördür.

YoBit ve hizmetleri ile ilgili çok sayıda olumsuz kullanıcı yorumu bulunmakta. Kullanıcılar, her türlü kötü durumun yaşandığını iddia ettiler. En ciddi suçlamalardan biri de şirketin altkoinlerin çekilmesine izin vermemesiydi. Bazıları da altkoin işlemleri sırasında önemli miktarda para kaybettiklerini iddia etti. Kullanıcı yorumlarının her zaman titiz bir şekilde ele alınması ile birlikte, bu borsa hakkındaki olumsuz yorumların sayısı, olumlu olanlardan çok daha fazladır.

2017 yılında, Rus yetkililer hileli faaliyet yürütme şüphesiyle soruşturma başlattı. Borsa fiat para ile işlem yaparken, hükümetin konu ile ilgilenmesi ve düzenleme yapması bekleniyor. Soruşturmanın sonuçları henüz bilinmemektedir.

Kripto para ile ilgili Rus politikaları ve düzenlemeleri, çok yumuşak değil. Federasyon sınırları içinde ticaret veya madencilikle uğraşan birçok kişi yetkililer tarafından tutuklanmış ve hapsedilmiştir.

SonuçYoBit, meşruiyetiyle ilgili bazı sorunlara sahip olan bir kripto para borsası. Birincisi, beklemede olan kanıtlanmamış suçlamalar var. Sonra, takım üyeleri hakkında hiçbir bilgi bulunmaması borsaya insanların şüphe ile bakmasını sağlıyor.

Ayrıca, bazı analistler, platformda yer alan kripto paraların dolandırıcılık için kullanılabileceği konusunda spekülasyon yaptılar.

Bu faktörlerin göz önünde tutulması ve internette olumsuz kullanıcı deneyimlerinin bolca olması sebebi ile YoBit, güvenli bir seçenek değildir. Yatırımcıların YoBit yerine başka bir platform kullanması tavsiye edilebilir.

Diğer borsa haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit Ne Kadar Güvenli? Kapsamlı Analiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Milyarder Mike Novogratz, Kripto Para Fiyatlarının Dibi Bulduğunu ve Yükselişin Başlayacağını Düşünüyor 2019 Yılında Şimdiye Kadar Kaç Kripto Para Borsası Hacklendi ve Zarar Ne Kadar? Bitcoin ölüm spiraline girmek üzere, neredesin Tether? Bitcoin kendini besleyen döngüye girdi: Kazan-kazan ilişkisi Overstock CEO’su: ”Bitcoin, Mali Sistemin Çöküşünden Sonraki Çözümdür” NASA, Uçuş Verilerini Blockchain ile Kontrol Altına Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır