Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Düşüşte; Çin Gözlemcileri Blockchain’i Düzenlemek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Düşüşte; Çin Gözlemcileri Blockchain’i Düzenlemek İstiyor
Kripto Paralar Düşüşte; Çin Gözlemcileri Blockchain’i Düzenlemek İstiyor


Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü hafif düşüşler yaşadı. Çin, blockchain şirketlerini düzenlemek için harekete geçti.

Bitcoin %1,48 düşüş ile 6.537,60 dolardan işlem gördü.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, Coinmarketcap’e göre, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazar günkü 211 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 210 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,20 düşüşle 205,85 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %3,07 değer kaybederek 0,45725 dolar olurken, Litecoin %2,19 azalarak 53,026 dolar oldu.

Çinli yetkililer, blockchaini düzenlemek için harekete geçiyor. Ülke, pek çok kripto para işlem ve platformlarını çoktan yasakladı.

Cyberspace Administration of China’nın (CAC) bir politika taslağı, kanunlaştığı takdirde, bir blockchain bilgi hizmet sağlayıcısı olarak görülerek, yasaların herhangi bir Çin merkezli şirkete uygulanacağını gösterdi.

Mevzuat, blockchain servis sağlayıcılarının isimlerini, hizmet türlerini, endüstri alanlarını ve sunucu adreslerini içeren ajansa kaydolmasını gerektirecek. Bilgi kamuya açık hale getirilecek ve CAC yıllık olarak gözden geçirecek.

Eğer onaylanırsa, Çin’in blockchain endüstrisini hedefleyen ilk düzenleme çerçevesi olacak.

Diğer gelişmelerde, Financial Action Task Force’un (FATF) 2019 Haziran ile birlikte kripto para düzenlemesini yayınlaması bekleniyor. Küresel ajans para aklamaya savaş açıyor ve yapay paraları hedeflemeye hazırlanıyor. Yeni kurallar, her yargı sisteminin kripto borsaların lisanslamasını veya düzenlemesini ve bazı firmaların şifreli cüzdanlar sunmalarını gerektirecek.

FATF Başkanı Marshall Billingslea, gözlemcinin yeni kuralları uygun bir şekilde uygulayan ülkeleri temin etmek için periyodik incelemeler yürüteceğini söyledi.

“Haziran ile birlikte, standartlar üzerine ve onları nasıl yerine getirilmesini istediğimize dair ek talimatlar çıkaracağız.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Düşüşte; Çin Gözlemcileri Blockchain’i Düzenlemek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CEO’sundan şok edici piyasa açıklaması geldi! JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta! Ethereum’da 270 doların altına gelinmesi olumsuz Winklevoss: Kripto Para Devriminin Bazı Kurallara İhtiyacı Var İnsanların Blok Zinciri Teknolojisi Hakkında Heyecanlanmasının 5 Nedeni Binance Yeni Bilgi Platformunu Duyurdu: Binance Info 2.0

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır