Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nijerya’daki Banka Düzenleyicisi Kripto Paralar Hakkında Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nijerya’daki Banka Düzenleyicisi Kripto Paralar Hakkında Uyardı
Nijerya’daki Banka Düzenleyicisi Kripto Paralar Hakkında UyardıNijerya Mevduat Sigorta Kurumu’nun (NDIC) yöneticisi, kripto paralar hakkında konuştu ve bu konudaki çekincelerini dile getirdi.

Nijerya’daki haber kaynaklarından The Sun tarafından yapılan habere göre NDIC yöneticisi, insanların kripto para piyasasında alım-satım yaparken ciddi tehlikelerle karşı karşıya olduklarını belirtti.

1988 yılında kurulan Nijerya Mevduat Sigorta Kurumu, ülkedeki bankacılık sektörünün güvenliğini sağlamakla yükümlü. Sigortalı bankaları denetleme yetkisi bulunan bu kurum, Nijerya Maliye Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteriyor.

NDIC tarafından düzenlenen bir foruma kurumun yöneticisi olan Ibrahim Umaru da katıldı ve Bitcoin hakkındaki endişelerini paylaştı:

“Bitcoin gibi dijital paraların ortaya çıkışıyla bankacılık sisteminin ‘aracısız’ hale gelmesi, hem şahsım hem de kurumumuz için endişe verici.”

Nijerya Mevduat Sigorta Kurumu bundan birkaç ay önce Nijerya’daki vatandaşları kripto paralar hakkında uyaran bir bildiri yayınladı. NDIC yayınladığı bu bildiride kripto paraların hiçbir şekilde yasal olmadıklarını vurgulayarak bu piyasaya girmeyi düşünen vatandaşları uyardı.

Nijerya’daki yetkililer kripto paralara şu ana dek pek ılımlı yaklaşmamış olsalar da Blockchain’e karşı daha farklı bir tavır sergilendiğini söyleyebiliriz.

Nijerya Hükümeti bundan kısa bir süre önce ülkedeki startuplarla işbirliği yapmaya başladı. Hükümetin böyle bir adım atmasındaki amaç ise yerel Blockchain sektörünü geliştirmek ve bu teknolojinin kamu çıkarına kullanılıp kullanılamayacağını araştırmak.

Nijerya’daki Chimezie Chuta gibi isimler geçtiğimiz yıl ülkedeki ilk Blockchain konferansını düzenlediler. Chuta, konferans sonrasında yaptığı açıklamalarda ülkedeki fintech sektörünün gelişimiyle ilgili bazı sorunlar yaşandığını belirtti.

Chuta’nın açıklamalarına göre bu sorunların başlıca kaynağı, ülkedeki yetkililerin kripto para ve Blockchain hakkındaki ön yargıları. Ancak yerel şirketler, olumsuz algıları değiştirmek için çeşitli adımlar atmaya devam ediyorlar.

Nijerya’daki Banka Düzenleyicisi Kripto Paralar Hakkında Uyardı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nijerya’daki Banka Düzenleyicisi Kripto Paralar Hakkında Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 4. Doğum Gününü Kutluyor! Antonopoulos: İnsanlar Merkezsiz Sistemlere Yönelmeliler Bitcoin Yükseliyor, Tron, Ethereum, EOS ve XRP Rallileri, Bakkt’ın İlk Satın Alması, Kripto Para Piyasasına Dair Son Dakika Haberleri SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı Çok tartışılan Libra projesine baskı her geçen gün artıyor Kripto Piyasaları Yeşil ve Kırmızılarla Dolu Karışık Sinyaller Verirken, BTC ve ECH Yerini Koruyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır