Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı
Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup YazdıRusya’da faaliyet gösteren ve girişimcilerden oluşan bir lobi grubu, başbakan Medvedev’e kripto para regülasyonlarına ilişkin bir teklif sundu. Rus basınında çıkan haberlere göre RSPP başkanı Alex Shokhin, daha önce yaptığı açıklamada geçtimiz Mayıs ayında kabul edilen kripto para regülasyon taslaklarını eleştirmişti.

Shokhin, Medvedev’e yazdığı mektupta yapılacak düzenlemenin girişimciler ve geliştiricilerin ilgisine uyması gerektiğini ifade etmiş ve Rusya’nın kripto paralar konusunda daha dostane bir tavır takınması gerektiğini belirtmişti.

Shokhin, Rusya’daki regülasyonların yetersiz kalması durumunda birçok Rus kripto para girişiminin farklı ülkelere geçiş yapabileceğini ifade etti. Tokenleri de üç ana başlık aslında sınıflamak istediklerini belirten grup, bu başlıkları ise hisse senedi tokenleri, kripto paralar ve dijital imzalar olduğunu açıkladı.

RSPP’nin kurucu üyeleri arasında mineral madenciliği yapan ünlü Rus milyarder Vladimir Potanin de yer alıyor. Aynı zamanda Skolkovo isimli Rus inovasyon fonunun başındaki isim Viktor Vekselberg de grubun kurucuları arasında.

Kripto para regülasyonları konusunda daha önce 2019 yılının beklenmesi gerektiğini ifade eden yetkililer, şu anda her ne kadar regülasyon konusunda geride kalınsa da, bu durumun çözülebileceğini ve esas yapılmayacak şeyin, yanlış kurallar koymak olduğunu ifade ediyor.

Rus hükümetinin de madencilik ve diğer kripto paralar ile ilgili tabirleri de taslak metinden çıkarması geçtiğimiz dönemde ilgi çekmişti. Rus yetkililerin o dönem için hazırladığı metinde sadece ICO’lar ile ilgili ifadeler yer alıyordu.

Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra’da İlk Çatlak Kripto Paraların Geleceğini Belirleyecek Unsur: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple: Konsolidasyon Fiyat Artışları İçin Kilit Rol Oynuyor Theta Fuel Binance’de Listelendikten Sonra Yüzde 80 Yükseldi Ekim Ayından Beri Kayıp Milyoner Olayında Gelişme Var: 9 Milyon Avro Değerinde Monero Fidyesi Talep Edildi! Ripple Amazon, Google ve Shopify ile Aynı Platformda Boy Gösterecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır