Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’daki Kripto Para Sahtekarlığı Davası Hala Çözülemedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’daki Kripto Para Sahtekarlığı Davası Hala Çözülemedi
Hindistan’daki Kripto Para Sahtekarlığı Davası Hala ÇözülemediYaklaşık bir yıl önce, Hindistan şehirlerinden birisi olan Mumbai’nin polis kuvvetleri, ATC Coin Ltd.’nin kurucusuna bir kripto para birimi sahtekarlığı çevirdiği ithamında bulunmuş ve hakkında soruşturma başlatmıştı. Dava bir yıldan uzun bir süre sonra hala hiçbir sonuca bağlanamadı çünkü haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin hiçbirinin yeri tespit edilemiyor.

2107 yılının Ekim ayında Mumbai polis kuvvetleri ATC Coin Ltd. kurucusu ve üst düzey yetkililerini aradıklarını belirtmişti. Söz konusu tarihlerde Mumbai polisinin Ekonomik Suçlar Kanadı (EOW) Subhashchand Jewria isimli kurucunun firmasına yatırım yapan yatırımcıları dolandırdığını ve ürettiğini iddia ettiği ATC Coin’in ise tamamen sahtekarlıktan ibaret olduğunu belirtmişti. Firma yetkilileri ve kurucusu yatırım olarak alınan paralarla çeşitli ülkelerden mülk satın alıp parayı daha sonra kendi kişisel hesaplarına aktardı.

EOW daha sonra gerekli izinleri aldı ve Jewra ile diğer yetkililerin kişisel adreslerini ve ofislerini aradı. Elde edilen bilgilerle Jewra ve erkek kardeşi sahtekarlık, komplo, güven duygusunun ihmali ve dolandırıcılık gibi çeşitli suçlardan hüküm giydi. Jewra’nın suçu kesinleşmiş olmasına rağmen, kendisine karşı herhangi bir hamle yapılamıyor çünkü kurucuyu veya erkek kardeşini bulmak imkansız.

Indian Express kaynağının aktardığı habere göre, yapılan onca araştırma ve soruşturmaya rağmen, kurucunun bulunamaması ve ek bilgilerin de elde edilememesi yüzünden dava şu an işlem yapılamaz bir halde bekliyor.

Hindistan’daki Kripto Para Sahtekarlığı Davası Hala Çözülemedi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’daki Kripto Para Sahtekarlığı Davası Hala Çözülemedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Paralarınızı En İyi Nasıl Koruyabilirsiniz? Fidelity’den Kritik Transfer! İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Stabil Kripto Paraların Öteki Yüzü: BitUSD, 0,7 Dolardan İşlem Görüyor Ripple’da Gizemli Hareket: Çeyrek Milyar Dolarlık XRP Harekete Geçti Dünyanın En Büyük Tarım Şirketi, Blockchain İçin Yatırımlarına Hız Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır