Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD

Ana Sayfa » GÜNCEL » Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD
Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABDRomanya’daki kripto para borsalarından CoinFlux’ın CEO’su Vlad Nistor, ABD Hükümetinin talebi üzerine tutuklandı.

Borsa CEO’suna Tutuklama Kararı

Romanya’daki haber kaynaklarından Ziar de Cluj tarafından yapılan habere göre ülkedeki kripto para borsalarından CoinFlux’ın CEO’su Vlad Nistor, ABD‘nin talebi doğrultusunda tutuklandı. Nistor artık ABD’ye teslim edilmeyi bekliyor.

CoinFlux yetkilileri, şirket CEO’sunun tutuklanmış olmasıyla alakalı henüz bir açıklama yapmış değiller. Şirketin bu konuyla ilgili genel olarak hiçbir bilgi vermediğini söylemek mümkün. Ayrıca CoinFlux, bundan yalnızca birkaç hafta önce Nistor önderliğinde yeni bir reklam kampanyasına başladı.

Bundan çok kısa bir süre önce tutuklanan Nistor an itibariyle Bükreş’te tutuluyor. Ancak yerel haber kaynaklarına göre kendisi bugün veya en geç birkaç gün içerisinde ABD’ye teslim edilecek.

Nistor ABD’ye gönderildikten sonra mahkemeye çıkacak ve dolandırıcılık, para aklama gibi çeşitli şeylerle suçlanacak.

Yerel bir haber kaynağına göre Nistor’un tam olarak neden tutuklandığına dair kapsamlı bir bilgi yok. Ayrıca Nistor hakkında ortaya atılan iddiaları destekleyecek pek fazla kanıt da bulunmuyor:

“Romanya’daki hiçbir yetkili, Nistor’un ABD’ye gönderilmesi kararına karşı çıkmıyor. Hiç kimse Nistor’un niye suçlandığını bilmiyor. Nerede insan hakları?”

Nistor’un durumuyla ilgili ilginç detaylardan biri ise avukatları tarafından yapılan açıklamalar. Nistor yukarıda da belirtildiği üzere para aklama gibi çeşitli şeylerle suçlanıyor ancak kendisinin avukatları bu iddialara karşı kapsamlı bir savunma yapamadılar çünkü ortaya atılan iddialar hakkında bilgileri yok.

Nilsor, bir kripto para borsasının CEO’su olmasının yanı sıra ülkenin en büyük finans kurumlarından olan Banca Transilvania’nın kurucusunun oğlu olmasıyla tanınıyor.

Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tone Vays: Kripto Kışının Bittiğinden Şüpheliyim Hindistan Kripto Para Düzenlemelerini Sonlandıramıyor! Bakkt’tan altcoin yatırımcılarına müjde! Birleşik Krallık’taki Bankacılar Fintech Şirketlerinden Korkuyorlar Analist: Bitcoin’de 20,000 doların ipucu bu göstergede “Milyarderler fark ediyorlar, Bitcoin’in zamanı geldi”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır