Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte!
Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte!Helsinki merkezli Nordea Bank, tabiri caizse güler misin ağlar mısın durumunu yaşıyor. Daha önce çalışanlarının Bitcoin almasını engelleyen ve Bitcoin’i bir kara para aklama aracı olarak gördüğünü ifade eden banka, şimdilerde ise kara para akladığı iddiaları ile büyük bir sıkıntının içine girmiş durumda.

Litvanya ve Estonya merkezli bankalardan, kriminal suçların bir karşılığı olarak elde edilmiş parayı sistemine kabul eden banka şu anda konu ile ilgili soruşturuluyor. Üçüncü parti kurumlardan yaklaşık 150 milyon euroluk bir kaynağı zimmetine geçirdiği iddia edilen banka ile ilgili yapılan soruşturmanın derinleştirilmesi ile birlikte, bankalar arası bir kara para aklama ağının dahi ortaya çıkarılabileceği ifade ediliyor.

Danimarka’nın Danske Bank isimli bankasının da 235 milyar dolara varan bir parayı akladığı gerekçesi ile soruşturulduğu göz önüne alındığında, Nordea Bank’a paranın da, Danske’nin Estonya şubesinden geldiği iddia ediliyor.

Daha önce bir karar alarak, nereden geldiği belli olmayan paralarla çalışanlarının alış veriş yapmalarını istemedikleri için, banka görevlilerine Bitcoin ticareti yapmayı yasaklayan bankanın, şimdilerde bu tarz bir suçlama ile karşı karşıya kalmış olması da hayli ironik olarak değerlendiriliyor.

Kripto paraların sürekli olarak birer kara para aklama aracı olarak tanıtıldığ bir ortamda, tek başına bir bankanın tüm piyasaların toplamı kadar parayı akladığı gerçeği de, akıllarda yer etmiş durumda. Bakalım, Nordea Bank için süreç nasıl işleyecek?

Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güler misin Ağlar mısın? Bitcoin’i Kara Para Aklama Aracı Olarak Gören Bankanın, Para Akladığı İçin Başı Dertte! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin Son dakika! Bitcoin ŞOK düşüş yaşadı! Cardano (ADA) Mayıs Ayı Fiyat Tahmini: %36 Artarak 0,094 Dolara Ulaşabilir mi? Filipinler 10 Kripto Para Borsasına Onay Verdi! Novogratz: Sosyal medya kripto paralarından biri başarılı olacak IBM uyarıyor: Kuantum bilgisayarlar, kripto para birimlerinin sonunu getirecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır