Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin için bir sonraki durak neresi? 2,000 mi 10,000 mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin için bir sonraki durak neresi? 2,000 mi 10,000 mi?
Bitcoin için bir sonraki durak neresi? 2,000 mi 10,000 mi?

2/2


2/2

Bitcoin için bir sonraki durak neresi? 2 bin dolar mı 10 bin dolar mı? Şuan kripto para piyasalarıyla ilgilenen insanların akıllarındaki soru bu? Bitcoin düşüşe devam edecek mi? Yoksa Bitcoin için özlemle beklenen ayı sezonu geri mi gelecek?

Bitcoin için bir sonraki durak neresi?

Bitcoin için bir sonraki hedefi bulmak için hummalı bir çalışma yaptık. Bu çalışmanın ardından oluşturduğumuz tahmin modellerimize göre, Bitcoin fiyatı 2000 dolar seviyesine de inebilir. 10.000 dolar seviyesine de çıkabilir. Tahmin aralığımızı bu kadar geniş tuttuk çünkü bir sürü indikatör ve katalizör etken var. Bizde yaptığımız modellemelerin en uç noktalarını aldık.

İlk olarak Bitcoin, 3 ay boyunca koruduğu 6000 dolarlık pozisyonunu Bitcoin Cash hard forkunun ardından kaybetti ve 5700 dolara kadar indi. Ancak bu iniş yeterli değildi. Akabinde fiyatların 5000 dolara indiğini gördük. Şuan da ise Bitcoin 4500 dolar seviyesinden el değiştiriyor.


Bu fiyat, piyasa grafiklerini yakından takip edenlerin için “zemin” olarak kabul edilebilecek bir rakamdır.

Betmatch’ın Ceo’su bu çöküş için çoğu kimse gibi BCH hard forkunu suçluyor ancak Bitcoin’e bir şans daha verilmesi gerektiğinin altını çiziyor:

“Bence Bitcoin ve Altcoinlerde ki bu düşüş biraz daha devam edecek, çok az daha, fakat şuan Bitcoin satın almanın tam zamanıdır. Benim düşünceme göre yatırımcılar, Bitcoin’e bir şans daha vermeli. Çünkü yakında yükselişe geçecek.’’

LoyalCoin‘in kurucusu ve CEO’su Patrick Palacios ise:

“Bitcoin’in ne tarafa gideceğini söyleyebilmek için, birkaç gün ya da bir kaç hafta, hatta ve hatta birkaç aylık bir süre bile yeterli olmayabilir. Çünkü Bitcoin geçmişi bize bunları öğretti. Bu yüzden Bitcoin yeni bir sabit değer kazanana kadar aylar boyunca grafiğin her yerinde dolaşabilir. Uzun vadeli düşünüyorsanız, hiç tereddüt etmenize gerek yok hemen bu fiyatlardan BTC alabilirsiniz sizi üzmeyecektir. Ancak kısa vadede yönün ne tarafa olacağını şuanlık kestiremiyorum. Bu yüzden kısa vadede Bitcoin almayı düşünenlere riske edemeyeceği miktarlarla BTC ticareti yapmalarını tavsiye etmiyorum’’

Wheatley ve Hayes Bitcoin ModelleriFiyat denkleminin talep tarafına bakarak Bitcoin‘in içsel değerini tahmin eden Wheatley’in Modeli, Bitcoin’in değerinin şu anki fiyatının çok altında olduğunu kaydetti. Modele göre Bitcoin’in şuan olması gereken değer 2,242,64 dolar seviyesi.

Diğer tarafta ise fiyat denkleminin arz tarafına bakarak Bitcoin’in içsel değerini tahmin eden Hayes Modeli var. Hayes modeline göre Bitcoin’in şuan olması gereken değer 10,179,25 dolar seviyesi.

Bu iki modelin ardından, fiyat denkleminin hem arz hem de talep tarafına bakan Pazar Modeli var. Bu modelde ise Bitcoin’in değeri 10,845,77 dolar olarak ölçülüyor ki bu da Hayes modeline çok yakın bir rakam.

Bu üç modelden hangisinin doğru olacağı belirsizken, açık bir şey var: kripto para piyasasında volatilite devam edecek…

En popüler Ripple haberi için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin için bir sonraki durak neresi? 2,000 mi 10,000 mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kraken’de ani kırılma: Bitcoin 1000 dolar birden düştü Kripto Paralarda Düşüş Ne Kadar Sürecek? Analistler Ne Diyor? Bitcoin’den Dip Avcılarına Fırsatlar! Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Son Durum Ne? XRP’nin Toplam Piyasa Hacmi, Ethereum’a Çok Yaklaştı! XRP İkinciliğe Mi Oynuyor? Bitcoin’de bir miktar rahatlama için 9 bin 800 dolar geçilmeli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır