Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın Ardındaki Sır

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın Ardındaki Sır
Ripple’ın Ardındaki Sır

© Reuters.  © Reuters.

Yılın en çok konuşulan kriptolarından biri olan XRP’nin ana şirketi Ripple’ın arkasındaki sır nedir? O’nu diğerlerinden farklı kılan nedir? Yazımızda bunlara yer vermeye çalışacağız. XRP bu sıralar statüsü ve nerede durduğu ile ilgili eleştirilere maruz kalıyor. Pek çok uzman ve analist çok sayıda nedenden dolayı XRP’nin gerçek bir kripto olmadığını söylüyor. Buna madencilik faaliyetlerinin olmaması da dahil. Gerçekten Bitcoin ve diğer bilinen değerlerin aksine XRP’nin kazısı yapılmıyor fakat hızlı ve güvenilir aerodinamik bir blockchainden güç sağlıyor.

Elpis yatırım CEO’su Anatoly Castella’nın gözünden XRP şu nedenlerden kripto ailesine çok uzak:

1.Sentralize bir blockchaine sahip

2.Tüm XRP bir defada çıkarıldı

Ripple resmi para ve blockchain kriptosunun en iyi yönlerinden oluşmuş bir Fintech platformuna benziyor” diyor.

2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu?

Her şey nerde başladıBitcoin dijital ve finansal markete girmeye başladığında O’nunla ilgilenen insanlar satın alarak ya da kazı yaparak O’na ulaşabildiler. Bitcoin’in desentralize olduğu ve ne merkez bankasının ne de ana şirketin O’nun operasyonlarına karışamayacağı gerçeği O’nu benzersiz ve geleneksel paralardan farklı yaptı.

Bobby Lee: Bitcoin devrimi durdurulamaz!

Bitcoin ve diğer bilinen kriptoların desentralize para olma gibi benzersiz özellikleri ve tıpkı altın gibi kazılabilmeleri gerçeğini hatırlayalım. İşte bu yüzden XRP diğer kriptolar arasında garip duruyor.

Diğer kriptoların aksine tüm XRP’ler ana şirket Ripple Foundation tarafından çıkarıldı. 100 milyar birim üretildi ve şimdiye kadar 40 milyarı piyasaya sürüldü. Geri kalanı bir akıllı anlaşmaya hapsedildi ve her ay bir bölümü piyasaya sürülüyor.

JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda

Şüphesiz XRP bu yıl en çok konuşulan kriptolardan biri oldu. Bazı analistler ve eleştirmenler hala O’na sentralize koin olduğu ve ana şirketin kontrolünde olduğu için vurmaya devam ediyorlar. Kısa süre önce Craig Wright XRP’ye saldırarak onun bir tahvil ve kripto sahasındaki en büyük aldatmaca olduğunu söyledi. Ve işte kripto para sınıfında olma tartışmalarının başladığı yer burası.

XRP Fiyat Teknik Analiz: Uzun vadede hala aydınlık değil

Ripple şirketi için bu tür bir yenilik, dijital değerini bankaların kullanımına uygun yapıyor. Bu da Bitcoin’in aksine neden Ripple’ın finansal kurumlarla çok sayıda ortaklık kurabildiğini açıklıyor.

XRP’nin bu madencilik yanı Bitcoin’den çok farklı. Bitcoin’in 21 milyonluk maximum tedariği var ve 17 milyonu bilgisayar güçlerini kullanarak onu gün yüzüne çıkarmakla ilgilenen bir gurup insan tarafından çıkarıldı.

Bilmeyenler için bir not: Ripple, şirketin adı. Ve XRP kripto paranın adı. İkisi aynı şey değil.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın Ardındaki Sır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Halving Sonrası Arz-Talep Dengesi Nasıl Değişecek? Kripto uzmanı Mahmudov: “Bitcoin’in bir sonraki hedefi 100 bin dolar. Sabredin.” ABD’deki Avukatlar: Kripto Paraları Düzenlemek Çok Zor Bitcoin Milyarderi: BTC Fiyatı Güçlü Bir Şekilde Yükselecek 2018 Yılı Biterken: XRP’nin Performansı Nasıldı? Bitcoin’de düşüş tamam mı, devam mı? İki analist yorumladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır