Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Danimarka’daki Yetkililer Gizlice Bitcoin Ticareti Yapan Vatandaşların Peşinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Danimarka’daki Yetkililer Gizlice Bitcoin Ticareti Yapan Vatandaşların Peşinde
Danimarka’daki Yetkililer Gizlice Bitcoin Ticareti Yapan Vatandaşların PeşindeDanimarka’daki vergi kurumu olan Skattestyrelsen (SKAT), Finlandiya’daki bir kripto para borsası aracılığıyla gizlice kripto para ticareti yapan Danimarka vatandaşlarını soruşturmaya devam ediyor.

İsveç Vergi Kurumu tarafından yayınlanan bilgilere göre toplamda 2 bin 700 Danimarka vatandaşı, Finlandiya’daki bir borsa aracılığıyla toplam 5.8 milyon dolar değerinde Bitcoin ticareti yaptı.

Bu vatandaşlar daha sonra bu Bitcoinleri toplamda 6.1 milyon dolar karşılığında sattılar ve böylece ciddi bir gelir elde etmiş oldular. Ancak elde edilen karı bir kenara koyarsak diyebiliriz ki 2015-2017 tarihleri arasında Danimarka Vergi Kurumu’nun bilgisi dışında 12 milyon dolarlık Bitcoin ticareti yapıldı.

SKAT’ın yetkili isimlerinden Karin Bergen, bu verilerin an itibariyle incelenmeye devam ettiğini ve bu işlemleri yapan vatandaşlar hakkında kapsamlı bir araştırma yapıldığını belirtti:

“Finlandiya’daki malum kripto para borsasında Bitcoin ticareti yapmış ve elde ettiğiniz karları bize bildirmemişseniz bilin ki kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçebiliriz.”

Yerel haber kaynaklarına göre Danimarka’daki yetkililer sayısı 2 bini geçen bu vatandaşlar hakkında araştırma yapmaya devam ediyorlar. Yetkililer bu işlemler sonucunda yaşanan gelirleri ve kayıpları inceliyorlar.

CCN gibi kaynaklara göre Danimarka’daki yetkililer, bu işlemlerde aktif rol oynadığı düşünülen büyük çaplı yatırımcılardan bazılarıyla çoktan iletişime geçtiler. Ancak Danimarka Vergi Kurumu yalnızca büyük çaplı veya kurumsal yatırımcıların peşinde değil. Yetkililer bu işlemlerde parmağı olan bireysel yatırımcıları da soruşturuyorlar.

Karin Bergen, bu soruşturmalarda ismi geçen vatandaşların sayısının zaman içerisinde ciddi artış gösterebileceğini belirtiyor:

“Bunlar muhtemelen henüz buz dağının sadece görünen kısmı. Finlandiya’daki malum şirket küçük çaplı bir borsa işletiyor ama şu ana kadar bizimle oldukça değerli bilgiler paylaştılar.”

Danimarka’daki Yetkililer Gizlice Bitcoin Ticareti Yapan Vatandaşların Peşinde isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Danimarka’daki Yetkililer Gizlice Bitcoin Ticareti Yapan Vatandaşların Peşinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Visa ve Mastercard’ın Kripto Para – ICO Yasakları, Süreci Nasıl Etkileyecek? Avrupa’daki Fintech Şirketine 290 Milyon Dolarlık Yatırım! Oyun Firması, 5 Milyon Dolar Topladı ve Steam Alternatifi İçin Kolları Sıvadı Bitcoin Fiyatında 5.300 Dolar Tekrarı ICO Standartları Geliştirmek Amaçlanıyor Binance Rekor Oranda BNB’yi Yaktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır