Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP Dudak Uçuklatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP Dudak Uçuklatıyor
Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP Dudak Uçuklatıyor


Ripple’ın 3. çeyrekte sattığı XRP tokeni her geçen gün artıyor. Ripple piyasasının en büyük doğal oyuncusu şirketin kendisi. Tokenlerin üreticilerin elinde olması sektörün belkide en büyük handikaplarından.

Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP XRP Token Sayısı Neden Arttı

Ripple’ın 2. çeyreğe göre iki katına yakın token sattığı görülüyor. Şirket maliyetlerinin karşılanması için bütün üreticiler ellerinde token bulunduruyor. Bu son çeyrekte Ripple 163.330.000 Dolarlık XRP sattı. 2. çeyrekte bu miktar 75.000.000 dolardı. Son çeyrek XRP satışlarına bakıldığında 98.ooo.000 dolarlık bir artış söz konusu.

Dünyada Ne Kadar XRP Bulunuyor?

XRP tokenlerinin çoğunun kurumsal yatırımcılara satıldığı tahmin ediliyor. 2018’in ilk çeyreğinde yapılan satış miktarı ise toplamda 167 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Ripple elinde bulundurduğu tokenleri bir proğram dahilinde satıyor. Bildiğiniz gibi t0plam 100 milyar üretilen XRP tokenlerinin en büyük tutucusu şirketin kendisi. Şirkette yaklaşık olarak 40 milyar XRP tokeninin olduğu tahmin ediliyor.

Var olan 100 milyar XRP’nin 61 milyarını (Şubat 2018) Ripple şirketi elinde bulunduruyor. Çoğunluğa sahip şirket, yatırımcıların güvenini kazanmak amacıyla 55 milyar XRP’yi 55 “akıllı sözleşme” geliştirmeler için kullanacağını taahhüt etmişti. Her biri 1 milyar XRP tutan sözleşmeler 54 aylık süreçte teker teker sona eriyor. 3. çeyrekte şirketin kasasından çıkan XRP adedinin 3 milyar olduğu açıklandı.

Ripple 18.499.390.754 USD market değeri ile Bitcoin ve Ethereum’dan sonra 3. sırada yer alıyor.

Görülen o ki, Ripple’ın 3. çeyrekte sattığı XRP ile en güçlü satıcı konumunda.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın 3. Çeyrekte Sattığı XRP Dudak Uçuklatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, yeni Blockchain açılımı kapsamında Chainlink (LINK) ile iş birliği yapacak Kraken Bitcoin Cash SV ticaretini başlatıyor… Fakat önemli de bir uyarı yapıyor Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara! İddia: Kripto Para Madenciliğinin Dev Şirketi Yasa Dışı Faaliyetlerde Bulundu Kırım için Bir Kripto Para mı Geliyor? Kripto Para Piyasasında Son Dakika Hareketliliği! Litecoin Yeniden Şahlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır