Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar, SEC’in ICO Düzenlemesine Açıklık Getirmesi İstenirken, Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar, SEC’in ICO Düzenlemesine Açıklık Getirmesi İstenirken, Düşüşte
Kriptolar, SEC’in ICO Düzenlemesine Açıklık Getirmesi İstenirken, Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü düşüş yaşadı, ABD kongre üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) ilk halka arzların düzenleme durumunu netleştirmesini istedi.

Cuma günü SEC başkanı Jay Clayton’a gönderilen bir mektupta, ABD politikacıları Warren Davidson (R – OH), Ted Budd (R – NC), Tom Emmer (R-MN) ve Darren Soto (R-FL) düzenleyiciden ICO’ların daha açık bir pozisyonda olmasını istedi.

Mektuba göre, dijital paralara dair belirsizlik “ABD’deki inovasyonu engelliyor” ve “SEC’in bu pozisyonu daha netleştirebileceğine inanıyorlar.”

Dijital paraların popülaritesi arttıkça, dünyadaki hükümetler alternatif dövizleri düzenleme ve emtia mı yoksa menkul kıymet ürünü mü olduğu konusunda sıkıntı çekiyor.

Bitcoin %1,55 düşüşle 6.558,70 dolar oldu.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 221 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %4,27 düşüşle 227,85 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %10,37 değer kaybederek 0,55383 dolar olurken, Litecoin %2,85 kayıpla 59,875 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, Ripple ve diğer şirketler Washington’da bir lobi grubu oluşturuyor. Amerika’nın İnternet Değerini Koruma Koalisyonu olarak adlandırılan oluşum, kriptoyla ilişkili sermaye getirileri, varlıklar ve hayır amaçlı katkılar üzerine adil bir vergi uygulamasını teşvik etmeyi planlıyor.

Ripple yöneticisi Chris Larsen, “bunun gerçekten karışık olmasını anlıyoruz ve çevrede çok fazla yanlış bilgilendirme var. İyi haber, Washington’da bu başlığa ilgi de çok,” dedi. “Onlara hem avantaj hem biraz risk veriyor. Neyse ki, endüstrinin zevkini de veriyor.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar, SEC’in ICO Düzenlemesine Açıklık Getirmesi İstenirken, Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir Analist: Bitcoin İle İlgili Belirsizlik Artık Yok – 1.000 Dolara Düşüş İmkansız Ripple (XRP) 2019’un ilk Çeyreğinde 5 Doları Görmesi Mümkün Görünüyor Bitcoin analiz güncellemesi: BTC’de toparlanma için kritik nokta 10.150 dolar IMF’den ‘Geleceğin Parası’ Anketi Calvin Ayre: Bitcoin SV, Gerçek Bitcoin’dir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır