Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var?
Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var?

© Reuters.  © Reuters.

Bir ayı yılında tek bir projenin tekrarlayan haber başlıkları yapması ve ek olarak enteresan fiyat hareketleri göstermesi çok sık görülen bir durum değil. Ripple XRP tokeni ile birlikte son haftalarda oldukça sık tartışmaya konu oldu. Peki Ripple(XRP) için sırada ne var?

Pek çok kişi sentralize yapısı nedeniyle XRP’yi sevmiyor ve sentralizasyonun blockchainin gücü dağıtma konseptine aykırı olduğunu söylüyor. Fakat pek çok kişi XRP’yi seviyor ve O’nun bankacılık uygulamalarının önemli potansiyel taşıdığını düşünüyor. Peki dünyada pek çok seveni ve sevmeyeni olan bu projede neler oluyor?

Bu Yıldan ÖnceKripto dünyasındaki herkes XRP fiyatının 3$’ı aştığı günleri hatırlayacaktır. O zamanlar CNBC insanlara bu zirve fiyattan nasıl alınacağını öğretiyordu. Ocak ayında tüm market zirveyi yakaladıktan sonra 2018 yılı ayı marketine doğru dönmeye başladı ve XRP tüm projeler gibi gölgelere doğru kaydı.

Ripple Swell Konferansı ReklamıYıllık Swell konferansı yaklaşırken Ripple ile ilgili haberler ve fiyatlar toparlanmaya başladı. Bu konferans 1-2 Ekim’de gerçekleşti. Genel olarak ticarette ya da yatırımda şöyle bir deyim vardır: “söylentiyi al, haberi sat”. Bunun anlamı: söylenti başlayınca alım yapmak ve o söylenti haber olunca satmak gerekir. Çünkü söylenti aşamasında alım için uygun pozisyon vardır ve haberleştiğinde bu pozisyon kapanır. Bu da fiyat hareketlerinde görülebilir.

Ripple’ın Swell konferansında Ripple’ın xRapid ürünü ve sonrasında ana akım bankaların dahil edilmesi ile ilgili haberler yapılmıştı. Konferansa katılan yatırımcılar da güzel haberlerle dönmüşlerdi.

Ripple Swell Konferans HaberleriÇok sayıda katılımcı ile 1-2 Ekim hayal kırıklığı olmadı. 1 Ekim’de ripple yeni ürünü xRapid’in 3 şirket tarafından kullanıldığını açıkladı. (MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union). xRapid XRP’yi sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanıyor. Bill Clinton daha fazla düzenlemenin daha düzgün yüzey sağlayacağı yorumunda bulunmuştu.

2 Ekim’de yayınlanan bir raporda da blockchain benimsenmesinin çok uzak olmadığı ve düzenleme sorunları üzerindeki işbirliğinden bahsediliyordu.

xRapid haberleri ve benimsenme raporları oldukça önemliydi. Peki o zaman konferans boyunca fiyat neden %13 daha fazla düştü ve hatta sonraki günlerde de düşmeye devam etti? Çünkü yatırım bu yolu izler. Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi; haberler istediği kadar fantastik olsun insanlar yine de satar.

Güvenilir kripto Youtuber Data Dash da şunu söyledi:

“Sanırım insanlar hayal kırıklığına uğradı çünkü 3 şirket dışında xRapid’i kullanan herhangi bir major banka yok.”

İlk Swell Etkinliği DeğildiÇok benzer fiyat hareketleri geçen yılki Swell konferansı döneminde de olmuştu. Geçen yıl 16-18 Ekimde düzenlenen konferanstaki fiyat hareketleri kendini”söylentiyi al, haberi sat” açısından konuşturdu.

Aşağıdaki tabloda çok net bir şekilde görebileceğiniz gibi fiyat artışı yeşil mumlarla temsil edilirken, konferans esnasında ve sonrasında kırmızı mumlarla temsil edilen düşüşler görülüyor.

Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var?XRP’yi sevmeyenler için santralizasyon yaygın bir argüman. Ama hala yatırımcılar ve sahiplerden oluşan güçlü bir XRP topluluğu mevcut. Bu yılki konferans ve xRapid anonsundan sonra Ripple’ın -hatta yüksek derecede sentralize olmasına rağmen bankacılık ödeme sektörünü değiştirme potansiyelini tartışmak oldukça zor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı Son Dakika: Coinbase BAT Tokeni Listeledi Fiyatlar Uçtu! Bloomberg’e göre kripto piyasasındaki en büyük korku Bitcoin Fiyatında Hareketlilik Yok, Piyasada Genel Durgunluk Var Teknik analistler Ripple (XRP) fiyatının sıradaki adımını açıklıyor Alex Tapscott: “Ayı piyasası uzun sürse de toparlanma kısa sürede olacak.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır