Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli”
Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli”

© Reuters.  Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli”© Reuters. Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın başkanı Herman Gref ile yaptığı görüşmede, Blockchain teknolojisinin arkasında durmanın öneminden bahsetti.

Sberbank, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Rusya Federal Antimonopoly Servisi (FAS) ile ortak çalışarak, Blok Zinciri tabanlı belge aktarma ve depolama sistemlerini zaten tanıtıyordu. Bankanın yakında İsviçre’de kripto para exchange platformu açacağı söyleniyor.

Gref, Putin ile birebir yaptığı görüşmede, dünya çapındaki blockchain ve kripto para endüstrisinin büyüklüğü nedeniyle, Blockchain alanında eğitim uzmanları için programa ihtiyaç duyduğunu söyledi. Ayrıca Gref, inovasyonu teşvik etmek için yasaklar yerine, hassas düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Buna karşılık Putin, Blockchain’den özellikle bahsetmeden, “her şeye sahip olacağız […] petrol, gaz, kömür, her türlü metal […] altın, platin, elmas, her şey! “dedi ve daha sonra block zinciri endüstrisinin Rusya’da iyi bir şekilde geliştiğini ve blok zincirinin iyi bir entelektüel tabanı olduğunu söyledi.

Putin, Rusya’nın kendi “patlamasına” ihtiyacı olduğunu ve eski bir Arap ülkesinin eski petrol bakanının verdiği analojiyi şöyle dile getirdi;

“Taş Devri, taşların olmaması nedeniyle sona ermedi. Yeni teknolojiler ortaya çıktığı için sona erdi. Geleceğe doğru ilerlemeyi garantilemek için bu faktörlerden maksimum faydayı almalıyız.” dedi.

Putin, geçmişte, Rusya için “CryptoRuble” adını verdiği kendi kripto para fikrini ortaya atmış, ancak yasallığı ve lansmanı sürekli bir gri alan olarak kalmıştı.

Daha yakın bir tarihte, bu yılın Ocak ayında, Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin ile istişarede bulunulduktan sonra Putin, BRICS ve EEU ülkelerinin Blockchain ve akıllı sözleşmelerden faydalanması için kabul edilecek yeni bir çok uluslu kriptoparanın yaratılmasını önermişti.

Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli” isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Putin; “Blockchain Teknolojisinin Arkasında Durmamız Önemli” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto piyasalarında güzel günler göreceğiz, ama önümüzde kara kış var Ripple CEO’su: XRP’nin fiyatını kontrol edemeyiz Ekonomist: Bitcoin Ticareti Yasa Dışı Kumar Kabul Edilebilir Bitcoin, AB Düzenleyicilerinin Kripto Düzenleme Çağrısı ile Düşüşte Facebook’un kripto parası “GlobalCoin” 2020’de piyasaya sürülüyor 1 milyon dolarlık bu Bitcoin bulmacası 2015’ten beri çözülemedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır