Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü?
Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü?


Satoshi Nakamoto’nun hesabı yeniden aktive mi oldu? Peki kim bu Satoshi Nakamoto? Uzun zamandan beri duyduğunuz bu efsane isim gerçekte kim? Yazımızda bunları açıklamaya çalışacağız.

2009’da bir şey oldu-bu şeye dünya o zamanlar henüz hiç hazır değildi. Satoshi Nakamoto ismindeki anonim bir figür ilk defa bir kripto yarattı. Şimdiye kadar Satoshi bir efsane olarak kaldı. Hiç kimse onun kim olduğunu ya da hayatta olup olmadığını bilmiyor.

Aslında kim?Satoshi karakterinin aslında kim olduğuyla ilgili sayısız teori var. Kimi Nick Szabo olduğunu söylerken kimi oyunu Thomas Harold Finney lehine kullanıyor. Hatta kimi Bitcoin’in yaratıcısının kendi olduğunu iddia ediyor. Avustralya’lı Craig Wright kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu söylüyor.

Bitcoin neden toparlanamıyor? İşte cevabı

Ancak bu iddia ve karşı iddialara rağmen kimse iddiasının altını dolduramadı. Bunun bir nedeni Satoshi karakterinin, hakkında konuşulacak tartışmalı bir figür olması. Gerçek Satoshi’nin Bitcoin networkun orjinal anahtarına ve 1 milyon Bitcoin içeren bir cüzdana sahip olduğu biliniyor. Kazıldığından bu yana bu Bitcoin’lere asla dokunulmadı. Genel konsensus şu: O her kimse gerçek Satoshi olduğunu ispatlamak için o anahtarı göstermek zorunda. Şimdiye kadar kimse bunu başaramadı.

Bitcoin’de hesap tekrar başa döndü!

Buna rağmen neredeyse 10 yıl sessiz kalan bu figürün kimliğiyle ilgili zaman zaman dikkat çeken olaylar yaşanıyor. Şu anda, Satoshi’nin online profili eklenen “Nour” kelimesiyle birlikte güncellenmiş görünüyor. Bu hadise Satoshi’nin hala oralarda bir yerlerde kripto sahasının zorlu iş atmosferinde büyümesini izlediğini düşünenlerin dikkatini çekiyor.


Ancak bu gelişmenin gerçek Satoshi tarafından yapıldığı ile ilgili şüpheler var. 2014’te Satoshi Nakamoto’nun dış dünya ile iletişim kurmakta kullandığı P2P email adresine bir hacker tarafından gölge düşürüldü. Ve bu en son profil güncellemesi hakkında kafalarda soru işaretine neden oldu. Bu Satoshi’yi taklit etmeye çalışan bir hacker işi olabilir mi? Eğer durum buysa bu birileri tarafından ilk kez denenen bir şey değil.

Fakat ya Satoshi Nakamoto’nun kendisi ise? Ve sonunda sessizliğini bozmaya karar verdiyse? Bu kripto dünyası ve özellikle de Bitcoin için ne anlama gelir? Şu an bunu söylemek zor. Analistler ve kripto meraklıları gerçeği bulmak için araştırmalara başlamışken ortalıkta bolca spekülasyon dolaşıyor.

Satoshi Nakamoto’nun hesabı yani online profiline buradan erişebilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı… Ethereum Tahtını XRP’den Devraldı! Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi CNBC Analisti Jim Iurio: Bitcoin 6.800 Doların Üzerine Çıkacak Önümüzdeki aylarda halving yaşayacak 7 kripto para Bitcoin Boğalarının OKEx’teki Hamlesi Yeni Bir Artışın Fişeğini Yakar mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır