Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Nasdaq’da Listelenen İlk Kripto Paralardan Biri Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Nasdaq’da Listelenen İlk Kripto Paralardan Biri Olabilir
Ripple Nasdaq’da Listelenen İlk Kripto Paralardan Biri Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

Ripple ile Coinbase’in 1 yıldır süren flört dönemi bir türlü nişanlılık ile sonuçlanmadı. Beyaz atlı prensini arayan Ripple Nasdaq’da listelenen ilk kripto olma vaadiyle dünyaca ünlü kripto para borsası ile dirsek temasına başladı.

Coinbase’de Sürüncemede, Nasdaq Yeni Gözde…Ripple ile Coinbase arasındaki listelenme çalışmaları şuan için ağır aksak devam ederken yaklaşık bir aydır Ripple ile Nasdaq arasındaki pazarlık ve görüşmeler epey gündemi meşgul etmeye başladı. Nasdaq’ın 2019 başında başlatacağı kripto borsa girişiminde Ripple’ın listeye alınması için başlayan görüşmelerin başlangıcı 4 ay öncesine dayanıyor.

Nasdaq yetkililerinin üzerinde en çok yoğunlaştığı konu Ripple’ın kripto piyasada sahip olduğu piyasa genişliği. Çevresindeki insanların kripto balonu hakkındaki olumsuz yorumlarını kulak ardı eden yetkililer, Ethereum kadar piyasa genişliğine sahip olan bir kripto parayı listeye almayı kendileri açısından daha avantajlı görüyorlar.

Ripple (XRP) hakkkındaki dedikodulara değinen Nasdaq süreç ile ilgili şu yorumu yapmada bir beis görmüyor:

“ Ripple (XRP) hakkındaki dedikodulardan ziyade Ripple’ın piyasadaki özgül ağırlığına odaklanıyoruz. Bu girişimi piyasa değeri en yüksek olan beş veya yedi tahvil koini ile başlatacaksak XRP’yi neden hariç tutalım ki? Yaptığımız değerlendirmelerde bunun için bir neden göremiyoruz.”

Benzer tartışmanın Bitcoin Cash için de yapıldığını ancak BCH’nin neredeyse tüm borsalarda listelendiğine vurgu yapan Nasdaq yetkilisi, XRP’yi liste dışı bırakmanın hiçbir yararı olmayacağı sonucuna vardıklarını ifade etti. Ripple’ı dışlamak yerine ona kucak açmanın her iki taraf içinde iyi sonuçlar vereceğine inandıklarının sözlerine ekledi.

Ripple Nasdaq’da Listelenen İlk Kripto Olma Yolunda İlerliyorRipple’ın her an için Etehereum’u tahtından ederek piyasanın iki numarası olma ihtimalini göz önünde bulundurduğumuzda Nasdaq’ın ilk arz girişiminde XRP’yi listeye alması her açıdan en mantıklı eylem olacaktır. Ripple üst düzey bir yönetim kadrosuna ve bankacılık sektörü ile alakalı olağanüstü uygulamalara sahip bir kripto para. Bu iki özellik sayesinde bile Ripple Nasdaq’da listelenen ilk kripto para olma unvanını eline geçirebilir.

Bu süreç istenen şekilde sonuçlanırsa Ripple’ın Coinbase ile yaşadığı hayal kırıklığı bir nebze olsun unutulacaktır. Nasdaq gibi küresel bir borsada üzerinde listelenmek, Coinbase gibi daha kapalı bir ekosisteme yerleştirilmesi zorunluluğunu da ortadan kaldıracaktır. (Ripple’ın (XRP) Coinbase Borsasında Listelenmesi Yakın mı? yazısı)

Ayrıca Coinbase tarafından öne sürüldüğü iddia edilen gereksiz adımların Nasdaq tarafından ileri sürülmemesi bu flörtün yakın zamanda nişanlılıkla noktalanacağının en büyük alameti. İleriki günler neyi gösterecek hep birlikte göreceğiz.

Ripple (XRP) Nasdaq Beklentisi Nedeniyle 0.5 Dolarda Tutunuyor yazısı için Tıklayınız!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Nasdaq’da Listelenen İlk Kripto Paralardan Biri Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Cobb’a göre Bitcoin’i geçebilecek 7 altcoin Mt. Gox Kurbanı Olan Kripto Para Yatırımcıları Haklarını Japonya’da Aramak Zorundalar Bitcoin, 2018 Yılında PayPal’dan Altı Kat Daha Fazla İşlem Gerçekleştirdi 7 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.400 dolara tutunabilecek mi? Ripple Haberleri: Ripple CEO’su ”XRP Yakın Zamanda Bankaların 1 Numaralı Tercihi Olacak!” Bitcoin Öldü Mü? Kripto Paralarla 2018’de 250 Milyon Dolarlık Lüks Ürün Satın Alındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır