Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu?
Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu?

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Kripto para değil eleştirileri hız kesmeden devam ediyor. Kripto para dünyasında XRP Tokenine yönelik pozisyonunun tam olarak ne olduğu tartışmaları tekrardan gündeme geldi. Birçok uzman ve analist madencilik yapılmaması veya madenciliğe elverişli olmaması gibi sebeplere dayanarak XRP’nn gerçek bir kripto para olmadığını belirtiyorlar.

Ripple Kripto para değil eleştirileriRipple için bir kısım uzmanlar ise Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerinden farklı olarak XRP’de madencilik yok ancak hızlı ve güvenilir olması için aerodinamik bir Blockchain ile güçlendirildiği yorumunda bulunuyor.

Elpis Investment CEO’su Anatoly Castella XRP Tokeninin kripto para ailesinden çok uzakta olduğunu söylüyor.

Merkezi bir Blockchain ve tüm XRP bir kerede çıkarıldı. Ripple, Fiat para, Blockchain ve Kripto para unsurlarını birleştiren bir Fintech platformuna benziyor. Dijital Fiat para diyebilirsiniz ama Ripple Kripto para değil.

Bitcoin üretildiği ve finansal pazara girdiğinden beri insanlar bu ürüne iki şekilde erişebiliyordu. Mining yapma yada Direk satın alma. Bitcoin’in merkeziyetsiz olduğu ve merkez bankası ya da ana firmasının müdahale etkisinin olmadığı bir gerçek. Bu nedenle Bitcoin geleneksel para birimlerinden farklı kabul ediliyor. Bu nedenle bazıları Ripple Kripto para değil diyor.

Bitcoin gibi merkezi olmayan para birimleri olma kimlikleriyle tanınan ve mining yapılabilen diğer Kripto para birimleri de var. XRP popüler Kripto para birimleri arasında en tuhaf olanlarından.

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak XRP’nin çoğunluğu ana şirket Ripple Vakfı tarafından tutuluyor. 100 milyar adet üretildi ve şu ana kadar 40 milyar adet piyasaya sunuldu. Kalan XRP akıllıca sözleşme ile güvenli bir şekilde bir muhafaza ediliyor.

Ripple (XRP) bir scam mı ?XRP’nin 2018’de en çok konuşulan kripto varlıklardan biri olduğuna şüphe yok. Analistler ve eleştirmenler, Kripto paranın ana şirket Ripple tarafından kontrol edildiği iddiası ile merkeziyetsiz olmayan bir Token olduğunu ısrarla dile getiriyor.(Bknz: XRP ile Bitcoin farkına değinen Ripple CEO’suna göre neden XRP?)

Satoshi Nakamoto olabileceği iddia edilen Avustralyalı bilgisayar bilimcisi ve işadamı Craig Wright Kripto para kriterlerinin belli olduğunu belirterek konu hakkında şöyle söylemişti.

Ripple kripto para değil. Bir tahvil ve Kripto alemindeki en büyük scam (aldatmaca)

(Bknz: Ripple tahvil kararı tüm piyasayı çökertebilir)

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Her Yatırımcının Torbasında Olması Gereken 2 Kripto Para!…. Arthur Hayes: Bitcoin’de 20 bin dolara hazır olun Bitcoin benzeri MonerEOS projesi geliyor: Peki EOS’a ne olacak? İşte ünlü analist ve uzmanların en güncel Bitcoin tahminleri Coinbase Debit Kartın Avrupa’da Piyasaya Sürülmesi Bitcoin’i 10.000 Dolara Taşıyabilir mi? Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da Kaldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır