Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti
Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını EmrettiVenezuela‘nın başkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda ülkenin ulusal kripto para birimi Petro‘nun fiyatının, iki katına çıkartıldığını belirtti. Önceden 3.600 Venezuela bolivarı olan Petro, artık 9.000 Venezuela bolivarı gibi bir fiyata sahip. Petro için kullanıma sunulması gereken cüzdan hala mevcut olmasa da, Venezuela hükümeti söz konusu ”kripto para birimini” satmaya ve satın alanlar için sertifika vermeye devam ediyor. 

Petro İçin Fiyat Artışı
Maduro Perşembe günü ulusal televizyon kanalında yaptığı duyuruda, Petro’nun fiyat artışını duyurdu ve bunun Cuma gününden itibaren yürürlüğe geçeceğini aktardı. Söz konusu duyurunun, ülkenin asgari maaşında yapılan %150‘lik artış zamanına gelmesi ise dikkat çeken başka bir unsur.

Maduro, geçtiğimiz Ağustos ayında Petro fiyatını ülkenin yeni para birimi sovereign bolivar‘a bağlamıştı ve ”Her bir petro, 3.600 bolivar değere sahip olacak” açıklaması ile endeks değerini de belirtmişti.

Maduro’nun geçtiğimiz Perşembe yaptığı açıklamadan sonra durum hakkında yorum yapan ekonomist Leonardo Buniak, petro fiyatındaki artışın nedenini dolar ve petrol varil fiyatında yaşanan düşüşe bağladı. Bolivarın değerinin de Petro’ya endeksli olduğuna değinen ekonomist, yeni yapılan artış ile ülkede daha ilk senesini bile doldurmamış itibari para biriminin %100 oranında devalüasyona uğradığının altını çizdi.

Venezuela hükümeti, Petro satın alan kişilere gerçek kripto para birimi yerine sertifika vermesi ile de tepki çekmişti. Ülke yetkilileri bunun yanı sıra pasaport gibi temel belgelerin alımını da petro ile yaptığını duyurmuştu.

Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum (ETH) Fiyatı 300 Dolara Doğru Gidiyor! İşte Nedeni Başkanlık Adayı John McAfee, ABD’den Kaçtı! Stellar 3% düşüşle 0,06689 seviyesinin altına geriledi Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti Son Dakika: Merakla Beklenen Tether Davası Bu Kararla Sona Erdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır