Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı
Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine KatıldıKripto para sektöründeki çeşitli gelişmelere imza atan Chuck Kimle, Celo adlı bir Blockchain şirketinin kadrosuna katıldı.

Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Circle‘da görev alan ve USD Coin (USDC) adlı sabitkoinin gelişim aşamasına katkıda bulunan Chuck Kimble, bugün itibariyle Celo adlı bir Blockchain şirketinin kadrosuna katıldı.

Mobil tabanlı kripto para ödemeleri üstünde çalışan bu şirket, kullanıcıların telefon adresleriyle cüzdan adreslerini birbirine bağlıyor ve böylece oldukça verimli bir ödeme ağı oluşturmuş oluyor. Şirket, bugün erken saatlerde yayınladığı bir duyuruda Circle’ın öne çıkan isimlerinden Kimble’ı kadrosuna kattığını açıkladı.

Circle’ın kurumsal ilişkilerinden sorumlu olan ve dokuz ay boyunca şirketin kurumsal ortaklıklarını yürüten Kimble bundan böyle Celo’da çalışacak ve stratejik ortaklıkları yönetecek.

Circle, Kimble’ın şirkette görev aldığı bu dokuz ay içerisinde kripto para borsalarından Coinbase ile işbirliği yaparak USDC adlı bir sabitkoin geliştirdi ve Tether’ın doğrudan rakibi haline geldi.

Kimble’ın kariyerine baktığımızda Circle’ın yanı sıra Centre.io gibi isimlerin de yer aldığını görüyoruz. Centre.io adlı konsorsiyum, USDC’nin desteklenebilmesi için Coinbase ve Circle ortaklığında kuruldu. Kimble bunların yanı sıra Square (NYSE:SQ) ve Visa (NYSE:V) gibi finans sektörünün önde gelen şirketlerinde görev aldı.

Celo tarafından yayınlanan duyuruya göre Kimble’ın bu şirketteki başlıca görevi, özellikle “gelişmekte olan pazarları” yeni teknolojik gelişmelerle buluşturmak olacak. Celo ayrıca Batı ülkelerinden ziyade gelişmekte olan ülkelere hizmet sunmayı hedefliyor.

Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinme ve Coinstar Anlaşması Sayesinde Bakkaldan Bitcoin Alınabilecek Changpeng Zhao: Amazon Er Ya Da Geç Kripto Para Çıkaracak! Tüm Bitcoin’lerin %47’si ile Aralık 2017’den Beri Hiç İşlem Gerçekleştirmedi Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht, Roger Ver’den Yardım İstedi! 8250 Doları Geçen Bitcoin’de Hedef 9 Bin Dolar mı? 40 milyon Ripple taşındı! XRP fiyatı nasıl etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır