Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında!
Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında!

© Reuters.  © Reuters.

Artık Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın, Akbank Direkt mobil uygulaması aracılığıyla Ripple (XRP) transferleri yapabilirsiniz.

Akbank şimdi Ripple ile bir yeniliğe daha imza atıyor: Akbank Direkt entegrasyonu
2017 yılında, sınır ötesi ödemeler konusunda San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple ve Akbank birlikte çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ise bildirdiğimiz üzere Akbank, Ripple’ın Blockchain altyapısını kullanarak Birleşik Krallık merkezli Santander (MC:SAN) UK’e sterlin (GBP) olarak para transferleri yapmaya başladı. Akbank ve Ripple sınır ötesi ödemeler konusunda ilerleme kaydedebilmek için uzun süredir bu uygulama üzerinde çalışıyor.

Akbank şimdi ise Ripple ile bir yeniliğe daha imza atıyor ve Akbank Direkt mobil uygulamasına Ripple desteği ekliyor. Uygulama dün güncellendi ve Ripple entegrasyonu sağlandı. Akbank Direkt mobil uygulamasını güncelleyerek sizde Ripple üzerinden yurt dışına para transferleri yapabilirsiniz.

Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında!
Akbank ile Ripple ortaklığının Türk bankacılık sektörüne etkisi
Daha önceki yazılarımızda da belirtildiği üzere Akbank aracılığıyla para transferleri, şu anda Ripple’ın Blockchain altyapısı kullanılarak sadece sterlin (GBP) cinsinden Santander hesaplarına yapılabilir. Ancak Ripple ekosistemine yeni bankalar katıldıkça bu liste genişleyecek dolayısıyla diğer fiat paralarla da yurt dışına para transferleri yapılabilecek.

Ancak Türkiye’de Ripple’ın sınır ötesi ödeme çözümlerini kullanan ilk ve tek banka Akbank. Türkiye’deki diğer bankalarında Ripple’ın ürünlerini kullanmaya başlamasıyla birlikte hizmet ağı genişleyecek. Bu gelişme hem Türk bankacılık sektörü hem de Ripple şirketi ve XRP tokeni için önemli bir gelişme. Ripple artık Türkiye’de de kullanım alanı buldu. XRP’nin kitlesel benimsenmesi Türk bankacılık sektörü ile daha da artacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP) Artık Akbank Direkt Mobil Uygulamasında! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Serkan İnci Uyardı: Türklerin Çıkarttığı “Kripto” Girişimlerin %99’u Ponzi Binance Amerika kısa sürede önemli bir başarı elde ediyor Yeni Kripto Para Hacim Bilgisi Ölçütü Kullanıma Sunuldu ”Bunu Altın’da başardık” VanEck SolidX, Bitcoin ETF’leri sunan ilk şirket olacaklarını idda ediyor Çinli Milyarderden Yatırımcılara Bitcoin Tavsiyesi Bitcoin tahminleriyle nam salan analist: “BTC önümüzdeki hafta 15 bin doları aşabilir!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır