Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırmacı: Zor Anlaşılır Uygulamalar ve Borsalar, Sektörün Önünü Tıkıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırmacı: Zor Anlaşılır Uygulamalar ve Borsalar, Sektörün Önünü Tıkıyor!
Araştırmacı: Zor Anlaşılır Uygulamalar ve Borsalar, Sektörün Önünü Tıkıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para ve fintech araştırmacısı olan Kevin Rooke, resmi Twitter hesabından bir tweet attı ve kripto para piyasalarının teknik durumu ile ilgili konuştu. Kripto para ve Blockchain şirketlerinin, eğer platformlarının çok kullanılır olmalarını istiyorlarsa, insanları yeni şeyler öğrenmeye itmemesi gerektiğini belirten Rooke, Square’in bu hamleyi yaptığını ve bundan ötürü de son dönemde kullanıcı sayısını üçe katladığını belirtti.

Rooke’a göre, Square’in son 9 ayda kullanıcı sayısını üç katına çıkarmasının ana sebebi, basit ve kolay anlaşılabilir kripto para platformu olmayı benimsemesi ve de bu yönde hareket etmesi.

Analizinde Square dışında Revolut, Robinhood ve eToro kripto para uygulamalarını değerlendiren Rooke, sadece kripto para tradingi üzerine yoğunlaşmış borsaların kullanıcı ara yüzlerinin hiç kolay anlaşılır olmadığını belirtti ve yeni başlayan kişiler için bunları kullanmanın oldukça zor olduğuna vurgu yaptı.

Square ve onun gibi bazı şirketlerin ise bu noktada devreye girerek anlaşılması kolay ara yüzler çıkardıklarını belirten Rooke, bundan ötürü de bu platformların kullanıcı sayısında gözle görülür artışlar sağlandığını ifade etti.

Square’in aynı zamanda Bitcoin trading işlemleri için Cash App’i kullandığına vurgu yapan Rooke, Robinhood gibi borsaların herhangi bir trading komisyon ücreti almadığını ancak Revolut gibi platformlarda da buna karşın yüzde 1,5’luk bir kesinti olduğunu belirtti.

Rooke, son olarak anlaşılması zor uygulamaların, kripto para kullanım sayılarının artmamasında önemli bir faktör olduğunu belirterek sözlerini noktaladı.

Araştırmacı: Zor Anlaşılır Uygulamalar ve Borsalar, Sektörün Önünü Tıkıyor! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırmacı: Zor Anlaşılır Uygulamalar ve Borsalar, Sektörün Önünü Tıkıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Detaylı Analiz: Madencilik Sektöründe Geçen Yıl ve Bu Yıl Yaşanabilecek Olası Senaryolar Bitcoin işlemleri son 10 ayın en yükseğindeyken işlem ücretleri düşüyor ‘Elimde Sadece Bitcoin Var’: Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin’e Bir Övgü Daha! Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük! Bitcoin boğalarına bir iyi bir kötü haberimiz var Buffett’ın Yardımcısı Munger, Bitcoin ile İlgili Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır