Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pundi X Nedir? Nereden Alınır?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pundi X Nedir? Nereden Alınır?
Pundi X Nedir? Nereden Alınır?

© Reuters.  Pundi X Nedir? Nereden Alınır?© Reuters. Pundi X Nedir? Nereden Alınır?

Pundi X, pazardaki yeni kriptolardan biri. Kullanıcılar için kripto para birimlerinin kullanımını basitleştirmek ve kullanım alanını genişletmek amacıyla yaratılmış merkezi olmayan bir platformdur. Kullanıcıların kripto para kullanarak mal ve hizmet satın almasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. PundiX şirketi, yüzlerce satış noktası akıllı cihazını perakendecilere dağıtmayı planlıyor. Perakendeciler daha sonra Pundi X tokenleri ile ödeme kabul edebilecekler. Bütün bu sistem perakendecilere de düşük işlem ücretleri sağlıyor.

Pundi X, kripto para sembolünü PXS’den NPXS’ye değiştirdi. Kriptonun arkasındaki ekip, her kripto sahibinin bir mağazaya gitmesini ve istedikleri kadarını, kredi kartıyla alabildiği gibi satın almasını istiyor. Tek yapmanız gereken Pundi X POS’a sahip olan perakendecileri bulmak olacak. Whitepaper’da şirket blokzincirinin Walmart’ı olmayı hedeflediklerini söylüyorlar. Kullanıcıların, platformlarındaki kriptoyu kolayca alıp satmalarına izin vererek amaçlarına yaklaşıyorlar.

Pundi X’i Anlamak

Pundi X takımı, Güneydoğu Asya’daki yeni POS cihazlarını ilk olarak özellikle Endonezya’ya dağıtmayı planlıyor. Firmanın Güney Doğu Asya’yı hedef almasının temel nedeni, buradaki kişilerin %73’ünden fazlasının bir banka hesabı olmamasıdır. Bu POS cihazları, kullanıcıların ürünleri satın almak için doğrudan kripto para satın almasına veya cüzdanlarındaki tokenları kullanmalarına izin verecek. POS, PundiX blok zincirine bağlanacak akıllı bir cihaz olacak. Ekibe göre, Ethereum tabanlı Pundi X blok zinciri, Bitcoin ATM’lerine göre çok sayıda avantajla birlikte gelecek;

  • Daha küçük ve daha kompakt boyut
  • Daha az maliyet
  • Mobil traderlar için daha kullanışlı
  • Sistem geliştiricilere açık olacak
  • Her yıl 50.000’den fazla cihazı dağıtmayı planlıyor

Projenin potansiyeli var mı?

Ekip, cihazı iki katmana sahip olarak, Xplugins ile Ethereum blockchain’e bağlanacak şekilde tasarladı. Satın alma talebi sunan bir iletişim tabakası bulunuyor. Diğer blockchain katmanı da satış işlemini kaydediyor. Platform ayrıca küçük depoları blok zincirine bağlayabilecek. Platform, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin bulundukları ülkeye bağlı olarak farklı işlem ücretleri oluşturabilecekleri şekilde tasarlandı. PundiX bu şekilde dünyanın en büyük kripto satış ağı olmayı umuyor. POS cihazları çevrimdışı olduğu için, firma kripto para birimini daha yaygın ve daha kolay kullanarak çevrimdışı alımlar yapmayı umuyor.

Pundi X’e yatırım yapılır mı?

PundiX, bir marka olarak büyümek ve aynı zamanda kripto pazarının bir bütün olarak büyüdüğünden emin olmak için yola çıkan çok az sayıda kripto paradan biridir. Ancak, POS cihazını benimseyecek perakendeci sayısı konusunda soru işaretleri var. Kripto’nun ICO’su en pürüzsüz ya da en iyisi olmasa da, POS cihazlarıyla çok sayıda perakendecinin konsepti benimsemesiyle genişleme yaşamaya başladı. PundiX, kripto para yatırımcılarının değerlendirebileceği varlık.

Binance Borsasından kolayca Pundi X (NPXS) alıp satabilirsiniz.

Pundi X Nedir? Nereden Alınır? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pundi X Nedir? Nereden Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hoskinson: Aralık 2017’deki Performansı 10 Yıl Sonra Yeniden Görebiliriz Samsung’un Yeni Telefonun Kripto Cüzdanı, Sadece 3 Ülkede Aktif Ethereum arzının yüzde 5’ini aynı günde taşıdı: Gizemli balina kim? Bitcoin madenciliği devinin hisseleri bir günde %100 arttı Bitcoin benzeri MonerEOS projesi geliyor: Peki EOS’a ne olacak? KriptoMetre’de Konuşan Serdar Kuzuloğlu: “Kripto paralar kökenini anarşizmden alır”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır