Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Prag’da Başlayan Ethereum Zirvesi ve Çıkması Beklenen Kararlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Prag’da Başlayan Ethereum Zirvesi ve Çıkması Beklenen Kararlar
Prag’da Başlayan Ethereum Zirvesi ve Çıkması Beklenen Kararlar

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum zirvesi başladı. Ethereum (ETH) topluluğu tarafından düzenlenen dördüncü yıllık Geliştirici Konferansı, bugün Çek Cumhuriyetinin Prag şehrinde başladı. Basitçe, DevCon4 olarak bilinen dört günlük etkinlik, 2 Kasım’a kadar sürecek. Konferanstan çıkması beklenen kararlar ne?

Ethereum Zirvesi ‘nin Amacı

Konferansın amacı, Ethereum tabanlı tasarımcıları, geliştiricileri, araştırmacıları ve sanatçıları bir araya getirerek Ethereum’un gelişmesini sağlamaktır.

DevCon4 Zirvesinde Tartışılacak Başlıca Konular– Ölçeklenebilirlik

– Güvenlik

– Gizlilik

– Geliştirici Deneyimi

– UX ve Tasarım

– Toplum ve Sistemler

Ölçeklenebilirlik Hakkında Her ŞeyBirçok Ethereum geliştiricisi, meraklısı ve yatırımcısı, ağın ölçeklenebilirlik durumunun iyileştirilmesiyle yakından ilgilenmektedir. Pek çok yatırımcı, ETH platformunun ölçeklenebilirliği ile ilgili bir atılımın, ETH’nin küllerinden doğmasını sağlayacağını ve bu sayede, ETH fiyatının tekrar 1400 dolar seviyelerine çıkabileceğine inanıyor.

Bunun için DevCon4 gündeminde ölçeklenme sorunu ile alakalı pek çok oturum yapılacak.

Swarm Team Update (30 Ekim): Ethereum Vakfı’ndan Aron Fischer tarafından yönetilecek panelde, SWARM’ın ilerlemesi hakkında konular tartışılacak.

STARK (“Web 3.0” ın yerel veri depolama ve içerik dağıtım altyapısı) (31 Ekim): Ethereum geliştiricilerini STARK teknolojisine ve bilimiyle buluşturacak olan panel düzenlenecek.

Zcash (31 Ekim): Ethereum Kurucu Ortaklarından, Vitalik Buterin, platformu ölçeklemek için ZCash teknolojisinin kullanımını ile alakalı önerilerde bulunacak.

Raiden Ağı (1 Kasım): Panelde, Raiden protokolünün, ağın nasıl hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir hale getireceği hakkında ikna edici tartışmalar yapılacak.

Plazma Durumu (2 Kasım): Konuşmacılar mevcut plazma araştırmaları ve halihazırda yapılan çalışmalar hakkında izleyicileri bilgilendirecekler.

Sonuç OlarakSonuç olarak, DevCon4 zirvesinden, başta Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunu olmak üzere diğer bütün sorunları için pratik ve uygulanabilir çözümler üretilerek, etkili kararların alınmasını bekliyoruz. Alınacak bu kararlarla beraber, Ethereum ‘un geleceği ile ilgili yapılan tartışmaların da bir nebze olsun önüne geçilebileceği kanaatindeyiz. DevCon4 den çıkacak kararları bekleyen büyük bir kitle var. Çünkü Ethereum’un 1 dolardan tepe noktası 1400 dolara kadar ulaşan uzun rallisi boyunca, bir çok insan Ethereum teknolojisine merak saldı ve yatırım yaptı. Artık güvendikleri ve inandıkları teknolojinin ait olduğu seviyelere çıkmasını istiyorlar.

Dipnot: Dördüncü Ethereum Geliştirici konferansı (DevCon4) boyunca yapılan ve yapılacak olan oturumlar hakkında detaylı bilgilere @EFDDevcon twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Prag’da Başlayan Ethereum Zirvesi ve Çıkması Beklenen Kararlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano Kurucusu: Gelişmekte Olan Ülkelerde Facebook’tan Daha Başarılı Olacağız Ripple’a 40 milyar dolarlık yeni üye Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor! Bitcoin Önemli Bir Testle Yüzleşiyor: Fiyat Toparlanacak Mı Yoksa Kırılma Yakın Mı? NEM Foundation Arjantin’deki Gazeteci Sendikasına Yardım Ediyor Cardano Güncellemeleri: Shelly Testnet – New Balance Ortaklığı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır