Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq Teknolojisini Kullanan Bitcoin Borsası İlk Altcoin Seçimlerini Açıkladı: Ethereum, XRP, Litecoin ve Daha Fazlası

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq Teknolojisini Kullanan Bitcoin Borsası İlk Altcoin Seçimlerini Açıkladı: Ethereum, XRP, Litecoin ve Daha Fazlası
Nasdaq Teknolojisini Kullanan Bitcoin Borsası İlk Altcoin Seçimlerini Açıkladı: Ethereum, XRP, Litecoin ve Daha Fazlası

© Reuters.  © Reuters.

Yüksek bir işlem hacmine sahip kripto para borsası ve dijital hisse senedi alım satım platformu DX.Exchange, kripto alım satım kurlarına ait tam listeyi açıkladı.

İlk gün, platform Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Cardano, OmiseGo, Enigma, ShareToken ve Digibyte’yi destekleyecek. Tüm kripto paralar ABD doları ile eşleştirilecek, XRP ve Cardano Japon yeniyle de eşleştirilecek. XRP ve Digibyte ayrıca Euro ile eşleştirilecek.

10 Büyük Şirket
Estonya merkezli borsa, 7 Ocak’ta yaklaşmakta olan lansmanı için vites büyütürken manşetlere çıkıyor. Birinci gün, platform Nasdaq’taki en büyük 10 şirketin reel hisselerinin desteğini arkasına alarak tokenize edilmiş hisse senetleri arz etmeyi planlıyor. Bu 10 şirketin adları ise şöyle: Apple (NASDAQ:AAPL), Amazon (NASDAQ:AMZN), Baidu, Facebook (NASDAQ:FB), Google (NASDAQ:GOOGL), Intel (NASDAQ:INTC), Microsoft (NASDAQ:MSFT), Netflix (NASDAQ:NFLX), Nvidia ve Tesla (NASDAQ:TSLA).

7/24 İşlem
Dijital hisse senetleri MPS MarketPlace Menkul Değerler tarafından sahip olunan gerçek hisse senetlerine dayalı olacak ve bu hisselerin sahipleri aynı nakden ödenen temettü hakkına sahip olacak. Yatırımcılar, hisse senedi piyasalarının doğasında yer alan geleneksel açma ve kapama saatlerine bağlı kalmaksızın, haftanın 7 günü, 24 saat, dijital hisse senetlerini alıp satabilecekler.

Platform, yabancı yatırımcılara ABD pazarına girmeleri için benzersiz avantajlar sağlayacak. Borsa sıfır alım satım ücreti ile başlayacak. Borsa, 500.000 kişinin platform faaliyete başladığı zaman alım satım işlemlerine başlamak için önceden kayıt yaptığını söylüyor.

Regülatörlerin Onayına İhtiyaç Duyulmuyor
Nasdaq’ın dünya standartlarında eşleştirme motorundan güç alan borsa, tamamen lisanslı ve yasalarla uyumlu olduğunu belirtiyor. Şirketin CEO’su Bloomberg’e yaptığı açıklamada, ABD regülatörlerinden (yasa düzenleyici) onay alınması gerekmediğini de ifade ediyor.

“ABD’deki düzenleyiciler, DX’in ilk hisse senedi listesinin alım satım işlemlerini denetlemesine rağmen, İcra Kurulu Başkanı Daniel Skowronski, bu hizmeti vermek için Amerikalıların iznine gerek olmadığını vurguluyor. Çünkü DX buradan yönetilmiyor. Şirket, Avrupa Birliği’nde tam çalışma yetkisi bulunan Estonya Mali İstihbarat Birimi tarafından lisansının verildiğini belirtiyor. ”

Şimdiye kadar, SEC dahil düzenleyiciler, halka açık olan borsa hakkında yorum yapmaktan kaçınıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Nasdaq Teknolojisini Kullanan Bitcoin Borsası İlk Altcoin Seçimlerini Açıkladı: Ethereum, XRP, Litecoin ve Daha Fazlası appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq Teknolojisini Kullanan Bitcoin Borsası İlk Altcoin Seçimlerini Açıkladı: Ethereum, XRP, Litecoin ve Daha Fazlası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avusturya’nın Başkenti Viyana Kendi Tokenını Geliştiriyor Ünlü analist Naeem Aslam: “Bitcoin 1.500 dolara düşebilir ama bu bir fırsat.” Boris Johnson ve Brexit, Bitcoin’e Nasıl Etki Edecek? XRP 1% düşüşle 0,29914 seviyesinin altına geriledi 100x Bitcoin kaldıracı: Aylardır beklenen PrimeXBT platformu yayında! Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır