Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir
Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir

2/2


2/2

Geçtiğimiz günler içerisinde özellikle stabil koin projeleri hakkında çok fazla gelişme yaşandı. Aynı gün piyasaya sürülen Paxos ve GUSD projeleri, onlardan daha sonra açıklanan Carbon stabil koin projesine göre kesinlikle daha çok etki bıraktı.


İlgili haber:
İki Yeni Stabil Koin Projesi Karşılaştırması! Gemini Dollar vs. Paxos Standard

Paxos ve GUSD arasında öne çıkan ise, kripto para piyasasının önemli isimlerinden Winklevoss ikizlerinin kripto para borsası Gemini tarafından piyasaya sürülen GUSD oldu.


İlgili haber:
Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu!

GUSD bir çok kripto para topluluğu üyesinden olumlu tepkiler almış olsa da, merkeziyetsizliği savunan bir kaç kişi tarafından pek de iyi karşılanmadı.

GUSD Akıllı Kontratları İpleri Gemini’ye Veriyor
Blockchain araştırmacısı Alex Lebed, Good Audience isimli teknoloji tabanlı kaynakta yazdığı bir yazıda, Gemini dollar’ın sahip olduğu akıllı kontratların kod şemasını inceledi ve projede çok ilginç bir şey buldu. Merkeziyetsizliği esas alan Bitcoin gibi projelerin aksine, GUSD’un kod bileşenleri içerisinde Gemini olarak belirtilen ”koruyucu”, istediği zaman istediği bir hesabı dondurma yetkisi bulunuyor.

Kendisi de başka bir stabil koin projesi için çalışan Lebed, GUSD’un ERC20Proxy kontratı kullandığını ve bunun Gemini’ye koruyucu olması dolayısıyla kontratı her 48 saatte bir güncelleme olanağı verdiğini ifade etti. Bu olanak sayesinde Gemini, diğer bir çok şeyin yanı sıra bütün tokenleri transfer edilemez bir duruma getirebilir ve bütün işlemlere ket vurabilir.

İkizlerin GUSD projesi hakkında ”dünyanın ilk düzenlenen ve güvenilir ABD doları endeksli dijital kripto para birimi” ifadesini kullanmasının sebebi, belki de budur, kim bilir?

Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Dört Yıldan Sonra İlk Kez Bu Bölgede Ticaret Yapıyor Facebook, Kripto Parası ile Milyarlarca Dolar Kazanabilir Tom Lee: Bitcoin Düşüşü İyiye İşaret Tim Draper: Bitcoin 2022 de 250.000 Doları Gördüğünde Hükümetlerde Radikal Dönüşümlere Neden Olacak Catherine Raw: Kripto Para Birimleri Sıfırı Görebilir SEC’in Son Hamlesi Bitcoin ETF Onayının Sinyalini Veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır