Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasalarda kan banyosu: BCH 1 haftada yüzde 25 düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasalarda kan banyosu: BCH 1 haftada yüzde 25 düştü
Piyasalarda kan banyosu: BCH 1 haftada yüzde 25 düştü


Bugünlerde sanki piyasalarda kan banyosu görülüyor. Son 12 saat içinde, Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar (XLM) gibi birçok önemli kripto para aniden değer kaybetti. Bu, kripto pazarından 8 milyar doların üzerinde bir kayba neden oldu.

Piyasalarda kan banyosuSon on gündür ilk defa BCH‘nin fiyatı 500 $’ın altına 480 $’a kadar düştü. Geçen hafta içinde, ay içindeki en yüksek değeri olan 630 dolara yükseldikten sonra BCH, %24.4‘ten fazla düşüş gösterdi.


Bitcoin Cash’e neler oluyor?Sert çataldan önce, özellikle de bir zincir bölmesinin hemen hemen garanti altına alındığı tartışmalı bir sert çataldan önce, yatırımcılar, çatallanması beklenen kripto paralardan önemli miktarda satın alma eğiliminde olurlar. Zincir bölündüğünde, yatırımcılar, Ağustos 2017’de Bitcoin ve Bitcoin Cash durumunda görüldüğü gibi sert çataldan her iki kripto parayı da alıyorlar.

Bu nedenle, 15 Kasımda planlanan sert çataldan önce, Bitcoin Cash‘in fiyatı yüzde 50’den fazla arttı. Craig Steven Wright (CSW), Coingeek ve Calvin Ayre, Bitcoin Cash SV için sert çatal planlarını duyurmuşlardı.

Yarın, Bitcoin Cash, sert çatalı piyasaya sürüyor. Bu sert çatalın ardından BCH fiyatında daha fazla artış bekleniyordu. BCH sahipleri, 1:1 oranında BCH SV elde edebilecekler.

Ancak, planlanan sert çatala bir gün kala, BCH yüzde 7’nin üzerinde büyük bir düşüş kaydetti ve son aylarda en yoğun satışlardan birini yaşadı.

Bitcoin SV ekibi ve Bitcoin Cash ekibi arasındaki anlaşmazlık olması muhtemeldir. Bunun sebebi de Bitcoin Cash ağındaki geliştiricileri ve madencileri CSW’nin tehdit etmesi olabilir. Bunlardan dolayı da yatırımcıların Bitcoin Cash’e olan güveni kısa vadede azalmış olabilir.

CCN’nin 9 Kasım’da belirttiği gibi, CSW şunları söyledi:

“DSV’den geçen herhangi bir madencinin Birleşik Krallık, Çin ve ABD yasalarına göre sorumlu tutulabilmesini sağlayacağım. Sonuncusu, DSV kullananlar için bir değer düşüşü olacak. Ve ben bu eyleme karşı iddiayı kaybedenlere yardım edeceğim. ABC’deki geliştiriciler kişisel olarak sorumlu tutulabilecekler. Sadece bu alan ile ilgili Master derecem var.”

Çok sayıda yatırımcının, BitMEX‘te BCH satış emri vermeye başlaması ile BCH fiyatının kısa vadeli düşüş eğilimi şiddetlenmiştir. BCH hızlı bir şekilde toparlansaydı, kısa bir sıkışma hızlı bir fiyat düzelmesine yol açabilirdi. Ancak, bir ivme eksikliği ve aşırı satış yoğunluğu, BCH’nin son sekiz ila dokuz gün içinde değerinin yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmesine yol açtı.

Piyasa nereye gidiyor?Bitcoin SV, Poloniex’teki Bitcoin Cash’in yerini aldı. Az sayıda borsa Bitcoin SV ile marj ticareti yapılmasına imkan veriyor.

BCH’nin kısa vadeli eğilimi çoğunlukla piyasanın gelecek 12 ila 24 saat içinde düzeltici bir ralli başlatabilme yeteneğine bağlıdır. Ancak mevcut piyasa koşullarında bu olasılık düşüktür.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasalarda kan banyosu: BCH 1 haftada yüzde 25 düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Büyük Bitcoin borsasının sorumsuzluğu pahalıya mâl oldu SEC, bir Ethereum token satışına onay vererek ilke imza attı Ripple’ın Teknolojisi Bir Havale Şirketinin İşlerini Bir Gecede %800 Artırdı! Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde Nano (Nano) Payfair Anlaşması İle Dikkatleri Üzerine çekmeyi Başardı Moskova Belediyesi Blockchain Tabanlı Bir Yenilik Merkezi Kurmak İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır