Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Petrol zengini körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bir şartla!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Petrol zengini körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bir şartla!
Petrol zengini körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bir şartla!

© Reuters.  © Reuters.

Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin oluşturduğu körfez sermayesi trilyonlarca dolar fona hükmetmektedir. Petrol zengini olan Arap sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bunun için bazı adımların atılması gerekmekte.

Körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilirUluslararası İş Formu başkanı Erol Yarar, İslam ülkelerine birbiriyle olan ticaretlerinde dolar yerine kripto para kullanmasını önerdi. Ona göre Dolar, ABD tarafından söz dinlemeyen zayıf ekonomileri cezalandırmak için kullanılıyor.

Dolar, ABD’nin kırbaçıdır!Yarar, Doların ABD tarafından ülkeleri hizaya sokmak için bir ceza aracı olarak kullanıldığını konusunda endişelerini dile getirdi. Sözlerine şöyle devam etti:

ABD on yıllardır kendi para birimini dünyadaki ülkeleri hizaya sokmak için kullanıyor. Avro’nun devreye girmesiyle Doların hakimiyetinde biraz gerileme olsa da bu henüz ezici olarak dünyada dolar hüküm sürüyor.

Uluslararası ticarette kullanıldığı sürece ABD darphanelerinde sınırsız sayıda bastığı kağıt sayesinde onlar zenginleşirken biz karşılığında fakirleşiyoruz. İlk defa bu hükümdarlığı kıracak bir gelişmeyle karşı karşıyayız.

Körfez ülkeleri Bitcoin’e yatırım yapmalı ve birbiriyle yapılan ticarette dolar bazlı değil kripto para ile ticaretini yürütmeli. Bu noktada tüm ülkelerin liderleri bir sadakat testinden geçecek. Milletlerine mi yoksa ABD’ye mi bağlılar?

Yarar sözlerini şöyle bitirdi:

“İslam ülkeleri arasında uluslararası ticarette kullnılması adına kripto para sisteminden yararlanmalı. Bu birinci öncelik olmalı”

Bitcoin helal mi?Konu hakkkında bir çok İslam uzmanları tartışma içerisindeler. Bir kısmı ‘haram sistem’ olarak nitelendirirken diğer taraf ‘helal sistem’ olarak nitelendirmektedir. İslam fıkhına göre paranın fiziki olarak karşılığı olmalı. Bu bağlamda Bitcoin istenilen kriterleri yerine getiremiyor, ancak altına ya da petrole dayalı kripto para biriminin helal olduğu konusu İslam fıkhından anlıyoruz. Bu yüzden son zamanlarda emtiaya dayalı kripto para birimlerinin sayısında ciddi artış var.

İlk İslami Borsa açıldı: Bakınız

Kuşkusuz helal serfikalı para birimleri körfez ülkelerinde artmasıyla toplumsal kabul çok daha hızlanacaktır. Bunun sonucunda da körfez sermayesinin devasa fonundan düşücek damlalar bile başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasını istikrara kavuşturacaktır.

Evet, bugün bazı sıkıntılar çekiyoruz, ancak gelecek Bitcoin ve blockchain teknolojisinde.

Bitcoin ve kripto paralar şeriata uygun mu: Bakınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Petrol zengini körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bir şartla! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu! Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir “Ethereum 18-24 ay içinde 1000 kat daha ölçeklenebilir olacak” Bitcoin ve Ethereum Düşüyor, XRP Yükselmeye Devam Ediyor BtcTurk CEO’su Güneri: Facebook’un kripto parası Bitcoin için avantaj

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır