Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pantera Capital’in Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Çok Ciddi Zarar Yazdı: Yüzde 50’nin Üzerinde Düşüş Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pantera Capital’in Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Çok Ciddi Zarar Yazdı: Yüzde 50’nin Üzerinde Düşüş Var
Pantera Capital’in Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Çok Ciddi Zarar Yazdı: Yüzde 50’nin Üzerinde Düşüş Var2018 yılı boyunca kripto para piyasalarından yaklaşık 600 milyar dolarlık bir para çekildi ve bu durum görünen o ki, en büyük kripto para yatırım fonlarından birisi olan Pantera Capital’i de son derece olumsuz etkiledi.

Şirket, en tepe noktadaki yatırımlarından yüzde 72 oranında bir kayıp yaşarken, sadece Ağustos ayında dahi yaşanan düşüş yüzde 22,3 oldu. Aralık 2017’de ilk kurulduğu günden bu yana Pantera Capital’in elindeki kripto paraların dolar değeri ise, şu an için yüzde 42 erimiş durumda.

Nisan ayında bir konuşma yapan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, o dönem Bitcoin için satın alınması çağrısı yapmıştı. Nisan ayında 9 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin, Morehead’ın o çağrısından sonra değerinin yüzde 25’ini daha kaybetti.

Morehead, bunun üzerine bir açıklama daha yaparak bu sefer Haziran ayında konuştu. O dönem de kripto paralara yatırım çağrısı yapan başarılı yöneticinin açıklama yaptığı tarihlerden sonra Bitcoin’in yaşadığı fiyat düşüşü ise bu sefer yüzde 10 oldu.

Elindeki ürün portföyü ciddi şekilde eriyen tek yatırım kuruluşu elbette ki Pantera Capital değil. Diğer yatırım fonları da, kripto para piyasalarının bu kötü durumundan nasibini almış durumda. Öyle ki, bir başka yatırım fonu olan Grayscale Bitcoin Investment Trust da, geçtiğimiz yıl yakaladığı tepe noktanın ardından şu an dolar bazında en düşük seviyeyi gördüğü günlerini yaşıyor.

Otoriteler, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşün geçip geçmeyeceği konusunda ise farklı fikirlere sahip.

Pantera Capital’in Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Çok Ciddi Zarar Yazdı: Yüzde 50’nin Üzerinde Düşüş Var isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pantera Capital’in Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Çok Ciddi Zarar Yazdı: Yüzde 50’nin Üzerinde Düşüş Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

24 Saatte Yüzde 14 Kayıp Yaşayan Kripto Para Hangisi? Bitcoin Cash’e genel bakış: BCH bir haftada yüzde 25 kazandı, neler oluyor? Danışmanlık şirketine göre Bitcoin’de 20,000 dolar 2021’de Cardano 30% oranında çakıldı Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak 1 Bitcoin’i Olan Biri, Dünyanın En Zengin 1000 Kişisi Arasında Yer Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır