Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto paralar dehşetli günler yaşıyor. Bu kabus ne zaman sona erecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto paralar dehşetli günler yaşıyor. Bu kabus ne zaman sona erecek?
Kripto paralar dehşetli günler yaşıyor. Bu kabus ne zaman sona erecek?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralar dehşetli günler yaşıyor. Bundan 10 yıl önce başlayan ve dünya ekonomisine yeni bir heyecan katan Kripto paraların çöküşüne mi şahit oluyoruz? Yaşananlara baktığımızda fiyatların iki hafta öncesine kıyasla içler açısı olduğu ortada. Kripto paraları ağır şekilde eleştiren ve 2008 mali krizindeki öngörüleriyle tanınan ABD’li ekonomist Nouriel Roubini Blockchain teknolojisini de eleştirerek balon ve scamlerin annesi olarak nitelendirdi.

Kripto paralar dehşetli günler yaşıyorKripto paralara karşı olduğunun her yerde dillendiren bir diğer aktör ise JPMorgan (NYSE:JPM) CEO’su Jamie Dimon. Kripto paraları balon olarak nitelendiren Jamie, günü geldiğinde hükümetlerin Kripto para birimlerini kontrol edemediği için kapatacaklarını söyledi.

Birkaç ay önce, Wall Street’in kurdu olarak bilinen Jordan Belfort Facebook’tan Bitcoin’e yatırım yapan insanları uyarmıştı. Eski borsacıya göre, piyasa ağır bir düşüş yaşayacak, Kripto paralar dehşetli günler görecek ve yatırımcılar milyonları kaybedecekler. Yıllar önce yatırımcılar dolandırdığını itiraf da eden Belfort. Kendi zamanındaki tecrübelerine dayanarak Bitcoin’de de aynı işaretleri gördüğünü ifade ediyor.

Son bir haftadaki yaşanan gelişmeler ile Kripto paralar dehşetli kabuslar görüyor. Bu analistlerin öngörüleri şuan için haklı çıkmışa benziyor. Ayı piyasası 14 Kasım’da Bitcoin’in 6.000 dolardan 5.600 dolara düşmesine neden oldu. Devam eden düşüş eğilimi ile tüm kripto paralar % 10 ile % 35 aralığında değerler kaybetmeye başladı. Bu aynı zamanda pazarda büyük paniğe neden oldu. 200 doların üzerinde işlem gören Ethereum şuan 150 dolar seviyelerine geriledi.

Bugün, Bitcoin 4,800 dolar seviyesinin altına düştü. Ve felaket senaryoları gerçekleşirse değerin 4.000 doların altına da düşeceği konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Ripple tarafından sıralamada 3. sıraya itilen Ethereum, son 24 saatte % 15’lik bir düşüş yaşadı. Ethereum şimdi 145 doların altında işlem görüyor. Pazar yakında destek bulamaz ve toparlanmaya başlamazsa, Ethereum için 120 dolarlık yeni seviyeleri görmemiz içten bile değil. Bu arada son dönemin yıldızı Ripple (XRP) 0,50 dolar değeri ile ayı piyasasından neredeyse hiç etkilenmedi!

Bakkt yeni umutBirkaç uzmana göre, bakıldığında tek gerçek domino etkisi oluşturacak ve piyasayı rahatlatacak gelişme Bakkt. NYSE’nin bir yan kuruluşu olan Intercontinental Exchange (ICE (NYSE:ICE)) tarafından yakın zamanda yapılan bir duyuruda, 12 Aralık’tan itibaren Bakkt platformunda Bitcoin futures’ı sunmaya başlayacaklar. Bu, Bitcoin’in fiyatı üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Kripto paralar dehşetli günlerden kurtulacak mı herkes bu gelişmeye odaklanmış durumda.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto paralar dehşetli günler yaşıyor. Bu kabus ne zaman sona erecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in ağ etkinliği ölçümleri ATH’ye ulaştı: Bu neyi gösteriyor? Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısında Kripto Para Detayı Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı 27 Ekim Bitcoin analizi: BTC ilk düzeltmesini yaptı… Yeni rota hangi yöne? MyEtherWallet’in Yeni Platformu, KYC Olmadan Kripto Para – İtibari Para Dönüştürme İmkanı Sunuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır