Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne?
Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne?

4/4


2/4


Bitcoin ve kripto para piyasası, yine 14 Kasım tarihinde yaşanana benzer bir katliam yaşadı ve bir gecede 16 milyar dolar civarında piyasa hacmi ortadan kayboldu. 123 milyar dolar olan toplam piyasa hacmi, 106 milyara kadar geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin 3.500 dolar altını görürken, 2017 yılının Mayıs ayından beri ilk defa Ethereum da 80 dolar bölgesine kadar geriledi ve geçtiğimiz senenin sonlarında yaşanan boğa piyasası kazançlarının hepsini sıfırlamış oldu.

Bitcoin Cash fiyatı ise 16 aydan sonra ilk defa çift haneli rakamlara, 94 dolara kadar düştü. Bitcoin Cash yaşadığı ilk hard fork sonrası 2.000 dolar ile 4.000 dolar arasında gidip gelmişti. Bunun yanı sıra ağın bir diğer topluluğu Bitcoin Cash SV içinse işler oldukça iyi gitmekte. Bitcoin Cash SV dün geceden beri devam eden yükselişle, önce EOS, sonra Tether ve en son da Bitcoin Cash‘i yerinden etti ve basın saatine göre 5. sırada yer alıyor ve hala %18.20’lik bir yükselişe sahip.

Bitcoin Cash ise basın saatine göre 7. sırada ve 2 milyar dolarlık piyasa hacminin gerisine düştü.

Yoğun Satışın Sebebi Ne?


İlgili haber:
SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat

Son bir haftadır bir çok analist ve önde gelen kripto para topluluğu ismi, Bitcoin’in 1.000 dolara, 1.500 dolara düşebileceğinin sinyallerini vermekteydi. Dün gece geç saatlerde açıklanan Bitcoin ETF’sinin ertelenme haberi, piyasayı etkilemiş olabilir ancak yine de bunun hakkında kesin bir bilgi yok.


İlgili haber:
Bitcoin’in Düşüşü, Aslında Alım Fırsatı Mı? İşte Uzmanların Görüşleri

Bunun yanı sıra Bitcoin için tehlikeli bölgenin 2.000 dolar olduğu bilinmekte ve büyük madencilik firmalarının bile 2.000 dolara düşüldüğünde Bitcoin madenciliğinin işlem maliyetlerini karşılayamayacağı iddia edilmekte.


İlgili haber:
Ekonomist Lamont Black: Bitcoin 1.000 Dolara Düşebilir

Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Katliam: Kripto Para Piyasası Bir Gecede 16 Milyar Kaybetti – Düşüşün Sebebi Ne? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’den sonra: Türkiye’de Ethereum ile futbolcu transferi Yazılım Üreticisi 30 Ay Hapse Mahkum Edildi ve 725.000 Dolarlık Bitcoin’ine El Konuldu Uzmanlar Açıklıyor: Bitcoin Neden Yüzde 10 Düştü, 40 Milyar Dolar Piyasadan Nasıl Eridi? Bloomberg: Kimse Bitcoin’i Kullanmıyor Ünlü Bitcoin yatırımcısı, 500 bin dolarlık Lamborghini’siyle kaza yaptı ABD’deki Çikolata Fabrikası Blockchain’i Kullanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır