Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı!
Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı!


Özbekistan, blockchain ve kripto para birimleri alanında hız kesmeden gelişme ve yenilik yapmaya devam ediyor. Yayınlanan yeni bir başkanlık kararnamesi ile, ülke içerisinde kripto para borsaları ve kripto para trading işlemleri yasal hale getirilecek. Kripto para borsaları yasal lisans almak için bir kaç gerekliliği yerine getirmek zorunda. Ülke içerisinde hizmet vermenin gereklilikleri arasında, yerel ortaklıklar kurmak ve ülkenin ilgili yasalarına uymak yer alıyor.

Kripto Para Borsalarına Lisans Geliyor
12 Aralık 2003 tarihinden beri ülkenin başbakanı, 7 Eylül 2016 tarihinden itibaren de geçici Özbekistan Başkanı olan Şevket Mirziyoyev, kripto para borsalarının etkinliklerini yasal hale getiren kararnameyi imzaladı. Söz konusu karar 2018 yılının Temmuz ayında Kripto ve Blockchain yanlısı yapılan açıklamalar ve girişimlerden sonra geldi.


İlgili haber:
Özbekistan Kripto Yanlısı Şartlar Oluşturmak İstiyor ve Blockchain Girişimlerini Destekliyor

2 Eylül tarihinde imzalanan kararnameye göre, değiş tokuş için elektronik platform sağlayan ve kripto varlıklarının alım ve satımını destekleyen platformlar artık Özbekistan içerisinde kripto para olarak değerlendirilecek. Kararnameye göre, borsalar tarafından trading’i sağlanan varlıklar yasal olarak da denetlenecek. Kararnamede bunun yanı sıra yabancı yasal kurumların ülke içerisinde kripto para borsası lisansı almak için ‘kesinlikle’ yerel firmalarla ortaklık kurması gerektiği vurgulanmakta.

Kurumların veya özel kişilerin kripto para birimleri ile elde ettiği gelir de vergiye dahil olmayacak. Yapılan işlemler sonrası elde edilen kazanç, temel gelir olarak el alınmayacak ve bu sebeple vergiye de girmeyecek.

The post Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı! appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Fiyat Analizi: En Büyük Altcoin Bitcoin Fiyatını Takip Edecek mi? Ethereum Artık Bir Altcoin Değil! İşte 7 Nedeni Ünlü Bitcoin Milyarderlerinin Fiyat Tahmini, Ripple (XRP)’daki Kritik Gelişmeler, Litecoin’in Yeni Logosu: Öne Çıkan: TRON, Stellar ve Cardano Haberleri Bitcoin 3% düşüşle 8.127,4 seviyesinin altına geriledi Bitcoin 1 Yılın Yükseğine Yakın Geziniyor Wilson: Bu Yıl Küresel Piyasalar Sallanacak, Kripto Paralar Sıçrayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır