Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: İngiltere’deki Bitcoin Kullanan Kişi Oranı Yüzde 9’a Çıktı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: İngiltere’deki Bitcoin Kullanan Kişi Oranı Yüzde 9’a Çıktı!
Anket: İngiltere’deki Bitcoin Kullanan Kişi Oranı Yüzde 9’a Çıktı!7 Kasım tarihinde yayınlanan yeni bir anketin sonuçlarına göre, İngiltere vatandaşlarının %90’ından fazlası şimdiye kadar Bitcoin’i duymuş ve yine toplam nüfusun %9’u civarında bir topluluk da Bitcoin’e sahip ve bunu aktif olarak kullanmakta.

Yüzde 21 Bitcoin’i, İtibari Para Kadar Olağan Görüyor
YouGov isimli piyasa araştırma kurumu tarafından yapılan en son anket, özellikle İngiltere içerisinde tüketicilerin kripto para birimlerine olan tutumu konusunda iyimser bir tablo çizmekte. 2018 yılı boyunca süren ayı piyasasına rağmen durumun böyle olması ise sevindirici.

Ankete katılan isimlerin en büyük kısmı Bitcoin hakkındaki bilgilerini ”çok iyi değil” olarak tanımlarken, 5’te 1’i ise kripto para birimlerinin kullanımının gelecekte itibari para ve diğer ödeme yöntemleri kadar popüler olacağını düşünmekte.

”10 yıl sonra, YouGov araştırması bizim kripto para birimleri hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğumuz konulu düşüncelerimizi, kaçımızın bunu satın aldığını ve insanlar tarafından kontrol edilen para birimlerinin İngiltere’nin finansal sisteminde uzun vadeli bir geleceği olup olmayacağını araştırıyor.”

Bir çok katılımcı çeşitli açıklamalarda bulunurken, neredeyse ankete katılan herkes – %90 – Bitcoin veya kripto para birimlerini duyduğunu iddia etmekte. Katılımcılar arasındaki en düşük pay Bitcoin’e sahip olanlar kesiminde iken, bu kesim içerisinde en fazla orana sahip olan kitle ise 18 – 24 yaş arası insanlardan oluşmakta. Bu oran aslında İngiltere gibi bir ekonomide, Brexit’in de yaklaştığı günlerde kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in geleceğinin parlak olduğuna delalet edebilir.

Anket: İngiltere’deki Bitcoin Kullanan Kişi Oranı Yüzde 9’a Çıktı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: İngiltere’deki Bitcoin Kullanan Kişi Oranı Yüzde 9’a Çıktı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Kripto Para Etkinliklerinin Katılımcıları, Yüzde 80 Oranında Erkek Tayvan’da Düzenlemeler Tam Gaz Devam Ediyor ABD Visa ve Mastercard’ın Venezuela’ya Hizmet Sunmasını İstemiyor G20 Üyeleri Küresel Bir Kripto Para Standardı İstiyorlar Huobi ve OKEx, TRON tabanlı USDT desteğini açıkladı İşte dünyaca ünlü şirketlerin yöneticilerinin Bitcoin öngörüleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır