Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı
Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini AçıkladıRipple‘ın CTO’su David Schwartz, XRP hakkında yaptığı açıklamalarla kripto para sektöründe tanınan bir isim haline geldi. Schwartz, yakın zamanda Internet History Podcast ile yaptığı bir röportajda, Ripple’ın nasıl kurulduğundan ve firmanın sahip olduğu ürünlerle dünyanı nasıl değiştireceğinden söz etti.

XRP ve Ripple’a can veren ana fikrin gücü kullanıcılara geri vermek olduğuna değinen Schwartz, ”blockchain’de herkes kendi kuralını koyar” mottosu ile yola koyulduklarını aktardı. Aynı fikrin Ripple’a da can verdiğini belirten CTO, kurumun isminin de aslında buradan geldiğini ve insanların veriyi güvenilir ağ düğümü olan A’dan, B’ye ve daha sonra C’ye oradan da başka düğümlere aktardığını ve bunun topluluk içerisinde ”küçük dalgalanmalar” (Ripple’ın Türkçe kelime anlamı) yarattığını ifade etti.

Daha sonra XRP’nin neden madencilik mekanizmasına sahip olmadığını açıklayan Schwartz, kurucu Jed McCaleb‘in çifte harcama ve %51 saldırısı olaylarına maruz kalmak istemediğini ve bu sebeple madenciliğe girişmediğini belirtti ve ekledi:

”Çifte harcama problemini çözmenin yanı sıra, daha hızlı ve daha ucuz bir ağ getirmek istedik. Bu da bizi iş ispatı modeli ve madencilik olmayan bir dağıtık anlaşma protokolünü üretmeye itti.”

XRP, İtibari Paradan Üstün
Ripple’ın asıl odak noktasının ödeme problemini ve spesifik olarak sınır ötesi ödemeleri çözmek olduğuna dikkat çeken CTO, XRP’nin bu problemi çözme konusunda anahtar olduğunu ifade etti. Schwartz bütün bunların sonunda XRP’nin itibari para transferlerine karşı çok fazla avantajı olduğunu ve bunun herhangi bir yerdeki herhangi bir kişi tarafından anında gönderilebileceğini, ama itibari paraların birden fazla geçite ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasası ‘Yeniden’ Yeşillendi – Bitcoin Cash Yükselişi Sürdürüyor CoinMarketCap İki Bitcoin ve Kripto Para Endeksi Başlattı Litecoin 21% oranında değer kazandı Trump’ın Bitcoin Tweetleri Sonrasında Ünlü CEO’dan Mesaj: “BTC Paradır” Facebook’un Kripto Parasına Hindistan Engeli! XRP 0,38% düşüşle 0,29860 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır