Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Overstock’un tZERO Kuruluşu, Asyalı Yatırımcılar İçin Kobalt Destekli Token Üretecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Overstock’un tZERO Kuruluşu, Asyalı Yatırımcılar İçin Kobalt Destekli Token Üretecek!
Overstock’un tZERO Kuruluşu, Asyalı Yatırımcılar İçin Kobalt Destekli Token Üretecek!Amazon’un rakiplerinden birisi olarak bilinen Overstock.com‘un tZERO isimli kuruluşu, GSR Capital isimli bir hisse senedi şirketi tarafından kobalt destekli bir token üretmesi için satın alındı.

Söz konusu anlaşma, elektrikli araç bataryası için bile sadece 2019 yılında 200 milyon dolar civarında kazanç getiren bu nadir elementin, tokenleştirilmesini amaçlıyor. Ancak buna rağmen, yeni anlaşma yüzünden daha önce Hong Kong tabanlı GSR tarafından ayrı olarak yapılacağı ilan edilen 404 milyon dolarlık yatırımın ertelenmesine neden oldu.

Söz konusu Kobalt işleminin geçtiğimiz 15 Aralık tarihinde imzalanmıştı ancak Overstock CEO’su Patrick M. Byrne, o tarihte yatırımcılara gönderdiği bir mektupta, ”GSR bizimle iletişime geçti ve kobalt girişimi için Çin dışından bir katılımcının anlaşmaya katılmasını istedi” ifadesini kullanmıştı. 404 milyon dolara kadar olacağı belirtilen yatırım ise Ağustos tarihinde gerçekleşti ancak şu an ertelenmiş bir statüye sahip.

Byrne anlaşmanın geciktirilmesi hakkında yatırımcılara gönderdiği mektupta şunları ifade etti:

”Söz konusu partner bizim için iyi tanınan ve eko sistemimiz için oldukça değerli bir parça olsa da, bizim için ve büyük ihtimalle sizin için de bu gecikmenin son dakikada ilan edilmesi hayal kırıklığı yaratmıştır. ”

Byrne buna rağmen kobalt elementinin tokenleştirilmesi hakkındaki anlaşmaya da yorum yaptı ve bunun ”günümüzde blockchain tabanlı en heyecan verici girişimlerden birisi” olduğunu aktardı.

GSR ve tZERO tarafından yapılan açıklamalara göre, söz konusu token yasalarla uyumlu olacak ve temel olarak kobalt satın alma, bunu tanımlama ve bunun miktarını takip etme süreçlerini basitleştirecek. Overstock ve GSR’nin ortaklığı uzun vadede Hong Kong içerisinde bir menkul kıymet token trading platformu kurulması ile sonuçlanabilir.

Bir çok uzmana göre menkul kıymet tokenleri, geleceğin en popüler kripto para birimleri olacak şeklinde yorumlanmakta.

Overstock’un tZERO Kuruluşu, Asyalı Yatırımcılar İçin Kobalt Destekli Token Üretecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Overstock’un tZERO Kuruluşu, Asyalı Yatırımcılar İçin Kobalt Destekli Token Üretecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı Piyasa Analistine Göre, Bitcoin Fiyatı İki Hafta İçinde 20.000 Doları Görebilir Binance’ın Araştırmasına Göre Bitcoin’in Hakimiyeti Daha da Yükselebilir! 7 yıllık Bitcoin Black Friday sonlandırıldı Craig Wright: Biri Size Yanlışlıkla Bitcoin Gönderirse Kullanmayın Kişisel bilgisayarlardan madencilik yaparak çıkarabileceğiniz kripto varlıklar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır