Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes; SEC’in Bitcoin ETF Kararı Balinaların İştahını Açabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes; SEC’in Bitcoin ETF Kararı Balinaların İştahını Açabilir
Forbes; SEC’in Bitcoin ETF Kararı Balinaların İştahını Açabilir

© Reuters.  © Reuters.

Bu aralar her kesin gözü-kulağı SEC’in Bitcoin ETF kararında. Forbes da aynı konuyu işlemiş. Balinaların iştahının açılabileceği ve bununda perakende yatırımcıları tarafından destekleneceğinden bahsediyor.

Forbes SEC’in Bitcoin ETF Kararı, Balinaların İştahını Açar Görüşünde.

Uluslararası Para Fonu (IMF) dünya genelinde beklenen ekonomik krizi baz alarak, Dünya Ekonomik büyüme görünümünü düşürdü. Bu açıklama ile Bitcoin 6.656 Dolar seviyesine çıktı. Ancak bu açıklama satın alma ve hacimle ile desteklemediği için Bitcoin hızlı bir şekilde düştü. Bu şu anlama geliyor, herhangi bir haber ve gelişme hacim ile karşılık bulmadığı sürece fiyatın yukarı çıkması beklenemeli. Diğer yandan, sadece bu hareket bile, Bitcoin’in trendinin yukarı doğru olduğunu göstermek için yeterli.

IMF nin dünya genel görünümü raporunda açıkça belirttiği gibi;

‘’Siber güvenlik ihlalleri ve kritik finansal altyapıya yönelik Siber saldırılar, sınır ötesi sistemlerini zayıflatacak, mal ve hizmet akışını bozabileceleri için ek bir risk kaynağı teşkil ediyor’’

Son dönemde ortaya çıkan net bir tablo var ki, o da piyasa katılım eksikliği. Geçen yıl, Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyesine çıkmasına perakende yatırımcıların desteği neden oldu. Bitcoin Lambo’yu satın almanın kısa bir yolu olarak görülüyordu. Piyasanın diğer bir handikapı ise üçüncü taraf olan borsalara güvenin zayıflığı, yeni hesap açılışlarında son dönemde bariz bir azalma var.

Bitcoin Balinaların İştahı Açılır mı?

Bitcoin Rally’nin tekrar canlanması için güçlü bir habere ihtiyaç var. SEC’in Bitcoin ETF onayı beklenen haber olabilir. SEC bugüne kadar toplam 9 ETF onayını geri çevirdi. Ama Umutlar tükenmiş değil. ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu diğer yasal otoriteleri, halkı, partileri, Bitcoin ETF onayı için görüş bildirmeye davet ediyor. Zaman kazanmak için ETF’ler hakkında nihai kararını 26 Ekim 2018 de verilmiş olacak. Bu tarihle birlikte Bitcoin balinaların da iştahı yerine gelmiş olacak.

Bana göre SEC’in Bitcoin ETF kararı için kamuoyu desteği araması, ETF kararları için olumlu bir işaret. Otoritenin tarihi 26 Ekim tarihine ertelemesi, manzarayı net olarak görmek istemesinden kaynaklanıyor. Diğer Otoritelerin ve halkın ETF kararlarını desteklemesi ile SEC’in kısa bir süre sonra olumlu bir karar olacağını düşünüyoruz.

SEC’in kripto para endüstrisi ile ilgili yumuşamaya gitmesi, yatırımcıların geçen yıl görmüş olduğu ve özlediği o tabloya tekrar geri dönebilmesini sağlayacak. Ekim ayının neden Bitcoin Rallisinin başlayacağı ay olabileceğini açıklıyor.

Okurlarımızın daha kolay anlayabilmesi için teknik analiz jargonunu biraz daha hafifletelim. Aşağıdaki grafiğe bakıldığında bir yükselişten veya bir düşüşten bahsetmek mümkün değil. Aşağıdaki grafikte kırmızı ve yeşil daireler yani destek ve direnç noktaları aşılmadığı sürece bir yükselişten veya düşüşten bahsedemeyiz. Bitcoin’in tekrar yükseliş trendine girebilmesi için destek noktaları altına fiyatın düşmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde yükseliş trendinin başlayabileceğinden bahsetmek mümkün olabilir. Özetle destek noktalarını sağlam kalması gerekiyor.

Küresel Ticaret savaşlarının yol açtığı gerginlik de dikkate alındığında Bitcoin’e talebin, Ekim ayında başlayabileceğini söyleyebiliriz. Bu dönemler ABD için kazanç ayları olmasına rağmen, analistlerin gelecekteki kazanç tahminlerini düşürdüğünü hatırlatmakta fayda var. Bu piyasada daha büyük bir arayışa neden olacaktır. Benzer bir ekonomik kriz ise İtalya ve Almanya arasında yaşanmaktadır. Bu da yatırımcıların yüzünü tekrar Kripto paraya çevirebileceği anlamına geliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes; SEC’in Bitcoin ETF Kararı Balinaların İştahını Açabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar Bitcoin Ne Kadar Kazandırır? Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! Sabitkoinler Kripto Paraların Geleceğinde Kritik Rol Oynayacaklar Efsane analist Bitcoin için düşüş ve yükseliş tarihi verdi Ripple CTO’sunun sert Bitcoin çıkışı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır