Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını Öngöremiyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını Öngöremiyoruz
NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını ÖngöremiyoruzNew York Menkul Kıymet Borsası’nın (NYSE) başkanı olan Jeffrey Sprecher, dijital paraların geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Sprecher’a göre dijital paraların geleceği oldukça güvende.

Dijital Paraların Geleceği

NYSE’ın başkanı olan Jeffrey Sprecher, kısa bir süre önce Consensus tarafından düzenlenen bir konferansa katıldı. Aynı zamanda Intercontinental Exchange’in (ICE (NYSE:ICE)) CEO’luğunu yapan Sprecher, kendisine sorulan “Dijital paralar ayakta kalabilecekler mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu sorunun cevabı tartışmasız bir şekilde evet. Ama piyasa fiyatları konusunda pek emin değiliz.”

Consensus tarafından düzenlenen konferansta kürsüye çıkan Sprecher’a kripto para platformlarından Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler de eşlik etti.

Bitcoin tabanlı vadeli işlem sözleşmeleri hakkında konuşan Loeffler, bu tarzdaki finans ürünlerinin Bitcoin için oldukça faydalı olacağına inanıyor. Loeffler tarafından yapılan yorumlardan bir kesit şu şekilde:

“Bakkt’ın üreteceği vadeli işlem sözleşmeleri, Bitcoin’in stabil bir fiyat düzeyine yerleşmesini sağlayacak. Bitcoin an itibariyle farklı borsalarda farklı fiyatlardan satılıyor ki bu borsaların büyük bir kısmının yasal uyumluluğu yok.”

ICE ve alt şirketi olan NYSE kripto para sektörüne oldukça ılımlı yaklaşıyorlar. ICE bundan birkaç ay önce Blockchain şirketlerinden Blockstream ile işbirliği yapmaya başladı. Şirketin amacı Wall Street’teki kurumsal yatırımcılara Bitcoin fiyatıyla ilgili düzenli veri aktarımı yapmak.

ICE, 15 farklı kripto para borsasından veri çekerek bu verileri Wall Street’in önde gelen şirketlerine aktarmayı planlıyor. Bu şirketler arasında hedge fonlar ve profesyonel yatırım firmaları da yer alıyor.

NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını Öngöremiyoruz isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını Öngöremiyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsasından 127 Dolar Çekmek İsteyen Kullanıcıya Yanlışlıkla 35 Milyon Dolar Gönderildi Opera, iOS için Kripto Para Cüzdanlı Tarayıcısını Başlattı ‘Bitcoin’de fiyat tabanı artık hikaye, 3-5 yıla esamesi okunmayacak’ Bitcoin 5.000 Doların Üzerinde Konsolide Oluyor! Bitcoin yükselecek mi? Ünlü analiste göre birkaç hafta kaldı Bitcoin 4.100 Dolar Sınırını Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır